Chwalcie Pana wszyscy i Maryję Matkę Jego - koncert

Chwalcie Pana wszyscy i Maryję Matkę Jego - koncert

Koncert zespołu „Zaciszańska Nuta” w Kościele św. Ludwika w Jońcu.
19 czerwca (niedziela) 2011 po Mszy św. o godz. 12.00

Zespół zaśpiewał m.in.:
1. „Chwalcie Pana wszyscy”
2. „Ale Maryja No Morro’
3. „Wadowice”
4. „Czarna Madonna”
5. „O której berła”
6. „Kraj rodzinny”
7. „O Warszawie”
8. „Zaciszańska Nuta”
 

A tak muzyczną przygodę w Jońcu na "gorąco" komentowali jego uczestnicy:

"Wśród pól kwitnących chabrami, rumiankami i makami, wśród lasów iglastych i liściastych w kotlinie Wkry stoi przytulna „lepianka” i mieszkają w niej latem: radosna Hania i przystojny Waldemar – śpiewak amator. Już po raz drugi zaprosili do siebie całą swoją artystyczną rodzinę „Zaciszańską Nutę”. Było wesoło. Dziękuję za piękny dzień."

"Podobał mi się pobyt w kościele w Jońcu. Szczególnie postać ks. Proboszcza - człowieka o dużym poczuciu humoru, który posiada ogromnie pojemne serce, pełne miłości do drugiego człowieka. Zaimponował mi swoją bogatą wiedzą z historii parafii, zabytkowymi zbiorami, pieczołowicie przechowywanymi w odpowiednim miejscu. Ponadto dziękuję koledze Waldkowi, a szczególnie jego żonie Hani za przyjęcie na ich działce, bogaty poczęstunek, atmosferę koleżeńskości i serdeczności."

"Pobyt w Jońcu u Ani i Waldemara wrażeniami malowany. Niezwykle serdecznie zostaliśmy przyjęci na plebani. Staropolska gościnność u gospodarzy. Stoły uginały się od wspaniałości kulinarnych. Serdeczna atmosfera. Dziękujemy."

Piękny dzień, dusza gra, serce śpiewa, a nogi same tańczyć chcą, kiedy pan Jan Czerwiński gra."

"Wspaniały wyjazd, ksiądz, gospodarze.
Gratulacje dla Państwa Mieleszczuków za prawdziwe, smakowite przyjęcie."

"Wspaniała królewska gościna, wszyscy sympatyczni, nawet psina."

"To wspaniała uczta duchowa. Począwszy od udanego koncertu w kościele, docenionego przez lokalną publiczność. Interesujące historyczne informacje proboszcza i bardzo udane spotkanie u naszego kolegi Waldka i jego żony. Serdecznie podziękowania."

"Zostałem zaskoczony osobowością proboszcza parafii. Wspaniały kontakt z miejscową społecznością. Zrozumienie tych co śpiewają – czego dowodem było uczestnictwo w czasie mszy miejscowego chóru. Odczuliśmy atmosferę tego środowiska podczas koncertu. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Dziękuję Artur.

P.S. Odrębny temat to przyjęcie u państwa Mieleszczuków!!!"

"Niedziela 19 czerwca br. była pięknym dniem od samego rana do późnego wieczora. Poznaliśmy bardzo miłego proboszcza i niezwykle cenne historyczne zbiory tamtejszej parafii. Najpiękniejszym momentem było spotkanie po koncercie na działce. Podziękowania dla gospodarzy za wspaniałe przyjęcie, gościnność, zdolności kulinarne Hani, miłego kolegi Waldka, który pięknie nam zaśpiewał."

"Bardzo miło było gościć tak wesołą i rozśpiewaną ferajnę pod przewodnictwem Pana Jana. Jesteście super!"