Dalej żwawo, dalej żywo - koncert

Dalej żwawo, dalej żywo - koncert

2 października 2011
Miejsce: Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie

 

      Zespół „Łochowianie” działa od 1984 r. Początkowo jako zespół ludowy, potem stopniowo repertuar zespołu dryfował w kierunku bardziej rozrywkowym. Szczególnie za czasów pani Marii Starzyńskiej, kierownika zespołu, zespół poszedł w kierunku repertuaru estradowego. I tak powstały w tym czasie programy „Z biegiem Wisły”, „Hej tam pod lasem” „Na Francuskiej”, „Bal na Gnojnej” i inne. Niestety, pani Maria  zmarła w ubiegłym roku. Po niej kierownictwo objęła Jola Abramczyk. Członkowie zespołu zaczęli również pisać własne teksty, i tak skręcili w kierunku kabaretu, odnosząc na tym polu wiele sukcesów na różnych przeglądach kabaretowych zespołów seniorów. 

        Podczas tegorocznego X Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora organizowanego przez Dom Kultury Zacisze mieliśmy przyjemność gościć kabaret „Łochowianie”, który zajął I miejsce w kategorii kabarety.
       Z okazji pięknego jubileuszu 25-lecia składamy kierownictwu i wszystkim członkom zespołu serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia. Życzymy wszelkiej pomyślności w spełnianiu marzeń i pasji wokalnych i kabaretowych oraz wielu sukcesów.