Wyjście UTW: Artystyczna wizyta na Bemowie

Wyjście UTW: Artystyczna wizyta na Bemowie

11 lutego 2012
Miejsce: Warszawa, ul. Górczewska 201 (wejście od ul. Konarskiego)

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze z artystyczną wizytą w Bemowskim Centrum Kultury. W programie wystawa „Malowane marzenia" uczestników warsztatów plastycznych UTW DK Zacisze i koncert „Moja Warszawa" w wykonaniu zespołu wokalno-estradowego Zaciszańska Nuta.

 

"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
Paulo Coelho, Alchemik


     We wrześniu 2007 roku przy Domu Kultury „Zacisze” powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dla grupy osób zainteresowanych własnym rozwojem i poszerzaniem horyzontów wiedzy otworzyły się nowe, szerokie możliwości.
W ofercie zajęć fakultatywnych znalazła się m.in. pracownia rysunku i malarstwa. Zainteresowało się nią liczne grono słuchaczy UTW, reprezentujących różne zawody, zamiłowania i doświadczenia. Pracownia malarstwa skupiła ok. 30 osób, łącząc nas we wspólnym dążeniu do dalszej aktywności oraz chęci realizacji planów, na które przy czynnym życiu zawodowym nie mieliśmy czasu.
      Spotykamy się i pracujemy w trzech grupach pod kierownictwem artystycznym pani Bogusławy Ołowskiej. Znajdujemy wiele przyjemności w obcowaniu ze sztuką, a tworzenie, wyrażanie przeżyć oraz rejestracja spostrzeżeń przynosi nam wiele radości. Są pośród nas zarówno nowicjusze, jak i osoby, które wystawiały już swoje prace, otrzymując nagrody, dyplomy i wyróżnienia.
Połączyła nas pasja tworzenia oraz wrażliwość na otaczający świat. Zainteresowanie malarstwem stało się przyjemnym wypełnieniem wolnych chwil i realizacją wcześniejszych tęsknot. Mamy powód do malowania i uczymy się czekać na wynik, aby spełniać marzenia.
     Każdy z nas ma swoją ulubioną tematykę, preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby.
Jesteśmy twórcami nieprofesjonalnymi, ale w każdym drzemie prawdziwy artysta, poszukujący indywidualnych środków wyrazu w zależności od temperamentu i sposobu postrzegania otaczającej rzeczywistości. Z pasji malowania powstają obrazy przetworzone w naszej wyobraźni i będące lepszym odbiciem tego co nas otacza. Są wśród nich urokliwe pejzaże, kolorowe kwiaty, pełne ciepła portrety ludzi i zwierząt.
     Z radością przedstawiamy nasze obrazy.
     Zapraszamy na wystawę prac malarzy amatorów, które powstały w pracowni malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury „Zacisze”.
     Jesteśmy zaszczyceni możliwością zaprezentowania naszej twórczości.


Anna Zachwatowicz - studentka UTW Domu Kultury Zacisze