"Świat satyry"

Świat satyry

Wystawa rysunku Andrzeja Graniaka i Pawła Kuczyńskiego.

odbywa się w dniach 3 lutego - 3 marca 2008 r. w galerii Domu Kultury "Zacisze"

Andrzej Graniak i Paweł Kuczyński są wybitnymi artystami satyrycznymi. Dzięki wystawie "Świat satyry" mamy rzadką okazję oglądania ich prac zebranych w jednym miejscu.

Paweł Kuczyński urodził się w 1976r. w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydział Grafiki, gdzie w 2001 r. zdobył dyplom w zakresie rysunku. Obecnie mieszka w Policach, jego rodzinnym mieście.
Rysunkiem satyrycznym zajmuje się od 2004 r. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Andrzej Graniak urodził się w 1966 r. w Słupsku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Jako rysownik prasowy debiutował w 1989 r. w „Karuzeli”. Od 1993 jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Jest pomysłodawcą i organizatorem imprezy „ŁYK’end SATYRY” odbywającej się w Ustce, nagrodzonej wyróżnieniem ERYKA w 2005 r. Współpracuje z amerykańską agencją ‘Witty Word’. Od listopada 2005 r. pełni funkcję prezesa, a wcześniej sekretarza Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Zilustrował książkę, będącą zbiorem felietonów Piotra Gadzinowskiego „Diabeł mówi po polsku”.