Pamiętajmy o Krzysztofie Kolbergerze

Krzysztof Kolberger

Z  okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy śmierci Aktora (zm. 7.01.2011) spotkajmy się w klubie,  by powspominać Krzysztofa Kolbergera, wielkiego Artystę, Człowieka, który tak wiele zrobił dla popularyzacji poezji w pamiętnych audycjach Lata z Radiem.

Gościem spotkania  będzie dr Aldona Gawecka, autorka książek wspomnieniowych, która opowie o swych spotkaniach z Artystą, człowiekiem głębokiej wiary i heroicznej walki z chorobą. Każdy z uczestników będzie mógł podzielić się swoimi refleksjami i tym, co pamięta o Artyście.

Drugim gościem będzie Jolanta Kwiatkowska, która opowie o swoich czterech już wydanych książkach, zapowie piątą, która ukaże się w styczniu 2012 r., i odpowie na wszystkie pytania uczestników. Książki autorki będą do kupienia na miejscu w cenach promocyjnych.

   Jolanta Kwiatkowska - O sobie mówię tak:
   Urodziłam się jako płeć żeńska (tak było napisane kopiowym ołówkiem na opasce). Dziś jestem kobietą - w wieku, w którym o datę nie wypada pytać (o ile wiem, to już od gdzieś od dwudziestu pięciu lat nie wypada). Nie zdobyłam żadnego szczytu. Nie odkryłam żadnego lądu. Wielu innych nadzwyczajnych rzeczy nie zrobiłam. Odeszli Ci, którzy mnie kochali i których ja kochałam. Urodzili się Ci, którzy mnie kochają i których ja kocham. Nauczyłam się cieszyć i doceniać to, co miałam, co mam i już się cieszę na to, co los mi przyniesie (chociażby dlatego, że cały czas zegar tyka). Uczyłam się i nadal uczę: Jak żyć, by nie przegapić chwil szczęścia, które zsyła nam każdy dzień.
    Mój wiek posiada czarowną moc, która pozwala mieć –naście, -ścia, -ści i –siąt lat i wybierać z nich tylko ten czas, który był pełny radości, marzeń i wiary w ich spełnienie. Z tych wspomnień czerpię energię i od nowa ładuję akumulator, żeby sięgnąć po swoją gwiazdkę z nieba.
    Dopiero niedawno, bo w 2009 r. odważyłam się moje "szufladowe pisklaki" wysłać do wydawnictw, wychodząc z założenia, że: "Jak nie teraz, to kiedy?". .
    Przekornie zadebiutowałam książką pt „Jesienny koktajl”, w której opisałam życie kobiety przechodzącej na wcześniejszą emeryturę i jej świadome reżyserowanie swoich dalszych super lat. Zmobilizowały mnie teksty typu „po pięćdziesiątce to czas odstawić się na półkę” lub „sześćdziesięcioletnia staruszka”. „Jesienny koktajl” w internetowym konkursie został wybrany za książkę roku 2009 w kategorii powieści obyczajowe i romanse.
    Już wyszły trzy kolejne „Tak dobrze, że aż źle”, „Kod emocji” i Rozsypane wspomnienia” a w styczniu 2012 roku ukaże się piąta „Pułapka Nowego Roku”.
     Jestem tylko osobą, która spisuje na papierze swoje rozmowy ze spotkaniami z "myślowymi" postaciami. Dzięki Wydawnictwu MG te moje szufladowe pisklaki wyfrunęły na półki księgarskie. Zapraszam również na swój blog www.jolantakwiatkowska.pl. Zdarza mi się niekiedy myśleć i o tym o czym (przypadkowo) myślę - wpisuję w rubrykę "Czasami myślę".

Zapraszamy do czytania relacji z naszych spotkań:/pl/artykul/1084

 

 


 

edukacja kulturalna