Warsztaty teatralne 55+

Warsztaty teatralne 55+

10-12 stycznia 2012

 

Założenia projektu:
Warsztaty aktorskie to propozycja dla osób powyżej pięćdziesiątego piątego roku życia zainteresowanych teatrem. Dają one możliwość twórczego spędzenia czasu, poznania różnych technik pracy aktora oraz zdobycia nowych doświadczeń. Ponadto, będą formą aktywizacji życia kulturalnego na Targówku.

Metody realizacji:
Przeprowadzając ćwiczenia ze świadomości ciała, emisji głosu, pracy z oddechem, dykcji oraz pracy z tekstem, pokażemy uczestnikom jak bogatym środkiem ekspresji jest ciało aktora. Praca na warsztatach nauczy również partnerstwa scenicznego; wyczulenia na drugiego człowieka i rozmowy autentycznej (słyszę – rozumiem – reaguję). Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będą sceny z najsłynniejszych filmów w historii kina polskiego i światowego (np. „Casablanca”, „Romeo i Julia”, „Seksmisja”).

Przewidywany rezultat realizacji projektu :
Warsztaty dadzą okazję do spotkań wszystkim tym, którzy chcą twórczo spędzić czas i odkryć w sobie nowe zdolności. Poznane ćwiczenia pozwolą rozbudzić wyobraźnię i kreatywność uczestników. Ponadto, dadzą szansę zrozumieć nowe metody patrzenia na teatr i sztukę.

 Instruktorzy: Katarzyna Czapla, Piotr Tołoczko

Produkcja: Agata Życzkowska/Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’