Sztuka dzieci. Zacisze 2007

Sztuka dzieci. Zacisze 2007

31 maja-10 czerwca

Salon Sztuki 49, al. Jana Pawła 49, Warszawa

Podczas wernisażu dzieci z Akademii Malucha zaprezentowały program artystyczny pt. „Żabie tango”. Pod kierunkiem Marii Kiesner i Marii Piątek dzieci uczestniczyły w spontanicznych warsztatach artystycznych pt. Białe, żółte… kolorowe. Kazde dziecko mogło zamówić na twarzy malowane wzory.

W wystawie biorą udział:

Pracownia Rysunku i Malarstwa
Grupa dzieci o zainteresowaniach malarskich. Uczestnicy warsztatów malują pejzaże, martwe natury, kwiaty, portrety. Tworzą prace w różnych technikach: od malarstwa olejnego poprzez pastele, węgiel i ołówek. Mali artyści często uczestniczą w plenerach malarskich i akcjach artystycznych.
Prowadzą: Bogusława Ołowska i Mirosława Matuszewska.

Mozaika
Dzieci odkrywają bogactwo płaszczyzny kamienia, ceramiki, strukturę gipsu. Przeróżne materiały i kolory, których każdy kawałek posiada inną gęstość i inny połysk. Pozwala to otworzyć bardzo wyszukaną paletę barw.
Prowadzi Isabelle Molina-Bardet.

Zabawa z nitką
Tkanina, włóczka, mulina i nić to materiały, które dzieci wykorzystują podczas wtorkowych zajęć. Są one możliwością poznania haftów artystycznych, krzyżowych, Richelien, gobelinowych i innych ściegów. Na zajęciach powstają haftowane obrazy, obrusy, serwetki i poduszki.
Prowadzi Danuta Odyniec.

Gałgankowy świat
Dzieci stykają się z prostymi technikami, tj. szycie, szydełkowanie, haftowanie, ale przede wszystkim rozwijają wyobraźnię i umiejętności manualne. Jest to inspiracją do tworzenia artystycznych ozdób, biżuterii, oryginalnych „szmacianek”.
Prowadzi Dorota Koch.

Zajęcia taneczno-plastyczne
Dzieci w wieku 4-7 lat tworzą rysunki fakturowe, kleksy, barwne plamy. Bawią się kolorem, wykorzystują własne spostrzeżenia i wyobrażenia. Rozwijają swoją naturalną, twórczą aktywność, odkrywają potrzebę działania, poznawania i twórczej ekspresji. Uczą się „patrzenia na świat”, dostrzegania kolorów, kształtów, zjawisk.
Prowadzi Dorota Koch.

Akademia Malucha
Forma zajęć edukacyjnych, zabaw ogólnorozwojowych, poznawanie wartości i nauka zachowań poprzez zabawę, pracę na scenie, naukę recytacji, zabawa w teatr.
Instruktor i opiekun grupy Czesława Abramczyk.