Wystawa: Morze w akwareli

Wystawa: Morze w akwareli

Wernisaż: 15 października 2006 

Zakończenie wystawy: 10 listopada 2006

Wystawa akwareli MICHAŁA ADAMCZYKA oraz koncert zespołu szantowego "ZEJMAN i GARKUMPEL"

Michał Adamczyk specjalizuje się w trudnej technice akwarelowej. W przeszłości zdobił własne wyroby ceramiczne, co dało mu lekkość w traktowaniu malarskich motywów. To doświadczenie pomogło mu dojść w technice akwarelowej do mistrzostwa. Jego malownicze akwarele zdobią ściany domów w wielu krajach, od Kanady aż po Australię. Artysta sławi urodę polskiego wybrzeża a szczególnie Gdańska, gdzie mieszka wraz z rodziną.

Jest to druga indywidualna wystawa Michała Adamczyka w Warszawie. Wkrótce artysta będzie również wystawiał swoje prace we Francji i w Szwajcarii.

Michał Adamczyk - urodził się w 1955 roku w Karczmiskach koło Kazimierza Dolnego. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie.

W latach 1979 -1981 pracował w pracowniach rzeźby i ceramiki u artystów w Warszawie. Po otrzymaniu zaświadczenia Ministerstwa Kultury i Sztuki uprawniającego do wykonywania zawodu artysty plastyka, przez 12 lat zajmował się ceramiką i współpracował z galeriami w Warszawie. Brał udział w wystawach i targach sztuki w Szwajcarii, Francji, Niemczech i Kanadzie.

W 1991 roku ukończył 3- letnie Studium Teologii przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Od 1995 roku należy do ZPAP (Polska Sztuka Użytkowa). Obecnie zajmuje się malarstwem, głównie akwarelą.

„Zejman & Garkumpel” stwarza na scenie niezwykłą atmosferę. Koncerty są dialogiem zespołu z publicznością. Często towarzyszą im wspólne śpiewy, tańce.

Zespół zaprezentował jeden z programów estradowych, na który złożyły się piosenki autorskie i tradycyjne pieśni morskie.

Gwarancją dobrej zabawy jest nie tylko wysoki poziom estradowy zespołu (autorskie kompozycje lidera Mirosława Kowalewskiego, żeglarza, autora tekstów i muzyki, z czasem uzupełnione o kompozycje Zbigniewa Murawskiego), ale również żywiołowa postać konferansjera i lidera Mirka ,,Kovala" Kowalewskiego.

Ostatnia płyta zespołu pt. „Wyspy szczęśliwe” jest jednym z najlepiej sprzedających się krążków spod znaku żagli, wiatru i przygody. Podczas wernisażu usłyszymy utwory promujące płytę. Będzie to doskonałe nawiązanie do wystawy i klimatu przedstawianego na akwarelach.