Morze w akwareli

Morze w akwareli

Wystawa akwareli MICHAŁA ADAMCZYKA

oraz koncert zespołu szantowego "ZEJMAN i GARKUMPEL"

Wernisaż odbył się 15 października. Towarzyszył mu koncert zespołu szantowego „ZEJMAN I GARKUMPEL”.

Michał Adamczyk specjalizuje się w trudnej technice akwarelowej. W przeszłości zdobił własne wyroby ceramiczne, co dało mu lekkość w traktowaniu malarskich motywów. To doświadczenie pomogło mu dojść w technice akwarelowej do mistrzostwa. Jego malownicze akwarele zdobią ściany domów w wielu krajach, od Kanady aż po Australię. Artysta sławi urodę polskiego wybrzeża a szczególnie Gdańska, gdzie mieszka wraz z rodziną.

Jest to druga indywidualna wystawa Michała Adamczyka w Warszawie. Wkrótce artysta będzie również wystawiał swoje prace we Francji i w Szwajcarii.

Michał Adamczyk - urodził się w 1955 roku w Karczmiskach koło Kazimierza Dolnego. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie.

W latach 1979 – 1981 pracował w pracowniach rzeźby i ceramiki u artystów w Warszawie. Po otrzymaniu zaświadczenia Ministerstwa Kultury i Sztuki uprawniającego do wykonywania zawodu artysty plastyka, przez 12 lat zajmował się ceramiką i współpracował z galeriami w Warszawie. Brał udział w wystawach i targach sztuki w Szwajcarii, Francji, Niemczech i Kanadzie.

W 1991 roku ukończył 3 letnie Studium Teologii przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Od 1995 roku należy do ZPAP (Polska Sztuka Użytkowa). Obecnie zajmuje się malarstwem, głównie akwarelą.

Wystawa potrwa do 10 listopada.

Wernisażowi towarzyszył koncert zespołu szantowego „ZEJMAN I GARKUMPEL”.

W DK „Zacisze” zespół zaprezentował jeden z programów estradowych, na który skłożyły się piosenki autorskie i tradycyjne pieśni morskie.

„Zejman & Garkumpel” stwarza na scenie niezwykłą atmosferę. Koncerty są dialogiem zespołu z publicznością. Często towarzyszą im wspólne śpiewy, tańce.

Gwarancją dobrej zabawy jest nie tylko wysoki poziom estradowy zespołu (autorskie kompozycje lidera Mirosława Kowalewskiego, żeglarza, autora tekstów i muzyki, z czasem uzupełnione o kompozycje Zbigniewa Murawskiego), ale również żywiołowa postać konferansjera i lidera Mirka ,,Kovala" Kowalewskiego.

Ostatnia płyta zespołu pt. „Wyspy szczęśliwe” jest jednym z najlepiej sprzedających się krążków spod znaku żagli, wiatru i przygody. Podczas wernisażu usłyszymy utwory promujące płytę. Będzie to doskonałe nawiązanie do wystawy i klimatu przedstawianego na akwarelach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z tego wydarzenia.

Dziękujemy Centrum Handlowemu Targówek za wypożyczenie modeli żaglowców.