VI Spotkanie Integracyjne w Olsztynie

VI Spotkanie Integracyjne  w Olsztynie

Już po raz szósty do Olsztyna przyjechało ponad 130 przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku zza wschodniej granicy i krajowych. W dniach 2-5 lipca 2012 r. seniorzy z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Polski uczestniczyli w seminariach i wykładach, które odbywały się w Sali Kameralnej MOK Kamienica Naujacka, oraz w spotkaniach z towarzystwami kresowymi.
VI Spotkanie Integracyjne rozpoczęło się Mszą świętą w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Wykłady Ewy Cichockiej z „Czerwonego Tulipana” pt. „Joga Śmiechu” i prof. Stanisława Achremczyka pt. „O miejscu Polski w Europie” bardzo spodobały się gościom.
Organizatorami i współorganizatorami spotkania były: Akademia Trzeciego Wieku przy MOK w Olsztynie, Koło Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przy ATW, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur.
W skład Honorowego Komitetu Spotkania weszli: Ryszard Górecki Senator RP, Jacek Protas – marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Piotr Grzymowicz – prezydent Olsztyna.

Były to niezwykle ważne i owocne dni, podczas których uczestnicy mogli podzielić się swoimi problemami, wymienić doświadczenia, nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie.

Dziękuję panu Czesławowi Wojniuszowi - prezesowi Zarządu Akademii Trzeciego Wieku i wszystkim Studentom Akademii za wspaniałą organizację i niezwykle ciepłe przyjęcie. Taida Załuska