XII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

GRAND  PRIX  FESTIWALU: Szczęśliwa 60-ka, kabaret, Stowarzyszenie „Niezapomniane melodie”, Stefanowo

2-3 lutego 2013

 

W  XII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora wzięło udział:  9 chórów (w tym 1 poza konkursem), 12  kabaretów, 19 zespołów wokalnych (w tym 2  poza konkursem) i 6 zespołów folklorystycznych.

Maksymalnie zespoły mogły otrzymać 30 punktów. Serdecznie zapraszamy 17 lutego (niedziela) 2013 o godz. 16.00 na Galę festiwalową,  podczas której jury omówi występy poszczególnych zespołów i przedstawi szczegółową punktację. 

Usłyszymy laureatów: kabaret SZCZĘŚLIWA 60-KA, chór  URSYNOVIA CANTABILE, Żeński zespół wokalny "Retro. ArtBem", zespół wokalny  ZGRANA PAKA i  zespół folklorystyczny "Ustronie".

Jury wyraziło podziękowanie członkom chóru „Zacisze” i zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie” i za sprawną organizację i profesjonalne prowadzenie przesłuchań konkursowych.

Jury w składzie:

1. Krzysztof Kusiel-Moroz - Przewodniczący

2. Joanna Rawik

3. Andrzej Banasiewicz

przyznało:

GRAND  PRIX  FESTIWALU:

SZCZĘŚLIWA 60-KA, Stowarzyszenie „Niezapomniane Melodie” w Stefanowie (28 pkt.)

w kategorii CHÓRY:

  • I miejsce: URSYNOVIA CANTABILE, Ursynowski UTW przy SGGW w Warszawie  (27 pkt.)
  • II miejsce: Chór Seniora „Uśmiech”, Dom Kultury Śródmieście w Warszawie ( 19 pkt.)
  • III miejsce: SENIORI CANTABILI, chór UTW przy Zjednoczeniu Społecznym „Polska Macierz Szkolna” w Grodnie, Białoruś  (18 pkt. )

w kategorii KABARETY:

  • I  miejsca nie przyznano
  • II miejsce: Kabaret „SZAFA”, Goleniowski Dom Kultury w  Goleniowie ( 20 pkt.) ex aequo  kabaret „GOLDEN AGE” , Teatr Żydowski w Warszawie (20 pkt.)
  • III miejsce: EKO-kabaret-URLE,  Stowarzyszenie Miłośników Urli w Urlach (19 pkt.)

w kategorii ZESPOŁY WOKALNE:

  • I miejsce: 

        ZGRANA PAKA, Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce (25 pkt.)

        ex aequo  Żeński zespół wokalny "Retro. ArtBem", Bemowskie Centrum Kultury w Warszawie (25 pkt.)

  • II miejsce: Zespół Śpiewaczy SREBRNE ARKI, Młodzieżowe Centrum Kultury w  Skierniewicach (24 pkt.)
  • III miejsce: Oleander, Dom Kultury Śródmieście w Warszawie (23 pkt.)

w kategorii ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE:

  • I miejsce: USTRONIE, Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach  ( 27 pkt.)
  • II miejsce: BARWY JESIENI, Gminny Ośrodek Kultury w Raszynie (24 pkt.)
  • III miejsce:  LEŚNE ECHO Z CHOJNOWA, Centrum Kultury w Piasecznie  (22 pkt.)

Wszystkim zespołom biorącym udział w Festiwalu bardzo dziękujęmy za wspaniałą atmosferę, punktualne przybycie i niezapomniane wrażenia. Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów i realizacji marzeń.

W XII Festiwalu wystąpili:

SOBOTA  2 lutego 2013 r. 

  • Prażanki, zespół wokalny, Praski UTW przy Wyższej Szkole Menedżerskiej, Warszawa
  •  Implant Artystyczny,  kabaret, Staromiejski UTW III Wieku, Warszawa
  •  Złota Jesień, chór, Miejski Ośrodek Kultury, Ząbki
  •  Sonorki, chór, RSM Praga Klub Pinokio, Warszawa
  •  Retro.ArtBem,  zespół wokalny,  Bemowskie Centrum Kultury, Warszawa
  •  Zacisze, chór, Dom Kultury Zacisze, Warszawa - poza konkursem
  •  Zgrana Paka, zespół wokalny, Miejski Ośrodek Kultury, Kobyłka
  •  Zwoleniaki, zespół folklorystyczny, Zwoleński UTW, Zwoleń
  •  Jutrzenka, zespół wokalny, Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Konin
  •  Srebrne Arki, zespół wokalny, MCK, Skierniewice
  •  Seniori Cantabili, chór, Zjednoczenie Społeczne „Polska Macierz Szkolna”, Grodno, Białoruś
  •  AD REM, kabaret, Dom Kultury SMB „Imielin”, Warszawa
  •  De Novo, chór, Akademia Trzeciego Wieku,  MOK, Olsztyn
  • Obrzędowo-Śpiewaczy Lewkowianie, zespół folklorystyczny, GOK, Biała Podlaska
  • CARO, zespół wokalny, Ośrodek Kultury im S. Żeromskiego Warszawa Wola
  • Ożarowskie Kumoszki, kabaret,  DK „Uśmiech”,  Ożarów Mazowiecki
  •  Mrokowiacy, zespół wokalny, GOK, Lesznowola
  •  Zespół Seniora z Radomyśli, zespół wokalny, GOK,  Wiśniew
  • Tulipan, zespół wokalny, SM Ochota, Warszawa
  • Szczęśliwa 60-ka, kabaret, Stowarzyszenie „Niezapomniane melodie”, Stefanowo
  • Cantabile, chór, Konstanciński Dom Kultury, Konstancin-Jeziorna
  • Tonika, chór, Dom Kultury „Praga”, Warszawa
  • Artystyczna Grupa Seniorów, kabaret,  Klub „Perła” Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Otwock
  •  Ursynovia cantabile, chór, UTW przy SGGW, Warszawa
  • Gospodarzem pierwszego dnia Festiwalu był chór „Zacisze” z UTW Domu Kultury „Zacisze”.

NIEDZIELA  3 lutego 2013 r.

  • Oleander, zespół wokalny, Dom Kultury Śródmieście, Warszawa
  • Teatr Pora na Seniora, kabaret, Białołęcki Ośrodek Kultury, Warszawa
  • Chór Armii Krajowej Nowogródzkie Orły, chór, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawy, Warszawa
  • Grochowskie Nuty, zespół wokalny, Grochowski UTW, Warszawa
  • Seniorytki, zespół wokalny, Związek Emerytów i Rencistów, Otwock
  • Szafa, kabaret, Goleniowski Dom Kultury, Goleniów
  •  Żurawie, zespół wokalny, DK Zacisze, Warszawa – poza konkursem
  •  Zaciszańska Nuta, zespół wokalny, DK Zacisze, Warszawa  - poza konkursem
  • Jarzębinka, zespół folklorystyczny Urząd Gminy, Brok
  • Spóźniony Zapłon, kabaret, MOK, Skierniewice
  •  Banda Retro, ( od 1.02.br. RETRO BEND) zespół wokalny, MDK, Ostrów Mazowiecka
  •  Złota Maska, kabaret, Klub Seniora „Zacisze”, Skierniewice
  •  Golden Age, kabaret, UTW Teatr Żydowski, Warszawa
  •  Ustronie, zespół folklorystyczny, MOK, Skierniewice
  •  Leśne Echo z Chojnowa, zespół folklorystyczny,  Piaseczno
  •  Eko-kabaret-Urle, kabaret, Stowarzyszenie Miłośników Urli, Urle
  •  Wrzosy,  zespół wokalny, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dźwierzuty
  •  Młodzież 50+,  zespół wokalny, Filia GOK,  Stanisławów Drugi
  •   Uśmiech, chór,  Dom Kultury Śródmieście, Warszawa
  •  Kłosowianki, zespół wokalny, Centrum Kultury, Piaseczno
  •  Małe Formy Sceniczne Parawan, kabaret,  Filia GOK, Falenty
  •  Barwy Jesieni,  zespół folklorystyczny, GOK, Raszyn

Gospodarzem drugiego dnia Festiwalu był  zespół wokalno-estradowy „Zaciszańska Nuta”  i  Męski Zespół Wokalny „Żurawie” z  UTW Domu Kultury „Zacisze”.

Bardzo dziękuję studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury "Zacisze" za czynną pomoc w organizacji Festiwalu.

Zawsze mogę na Was liczyć, jesteście niezawodni.

Taida Załuska – koordynator UTW, tel. 22 743 8710, e-mail: utw@zacisze.waw.pl

 

PATRONAT:

 

Wsparcie