Wystawa „Młode talenty”: Klara Kotwica, Natalia Cheng, Mariusz Ołowski

Wystawa „Młode talenty”: Klara Kotwica, Natalia Cheng, Mariusz Ołowski

Wernisaż: 12 stycznia 2013
Zakończenie wystawy: 23 stycznia 2013

 

Wernisaż wystawy „Młode talenty”: Klara Kotwica, Natalia Cheng, Mariusz Ołowski, uświetniły muzyczne występy dzieci i młodzieży. Wspólna prezentacja z DK Zacisze, a wartością dodaną były połączone siły Teatru Pinokio, Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego, Zespołu Wokalnego „Abrakadabra” i „Małych Form Teatralnych” z Domu Kultury „Zacisze”. Warszawskie kawiarenki z lat 70-tych były zabawnie przedstawione, zaśpiewane a Sztajerek pięknie zatańczony. Wystąpiły również uczennice z Zespołu Szkół 113. Koleżanki Natalii Cheng zaśpiewały bardzo energetycznie przypominając nam czas Świąt. Zespół przygotowała p. Iwona Gręda, nauczycielka Gimnazjum.  Bardzo profesjonalny śpiew wysłuchaliśmy w wykonaniu sióstr Oli i Kasi Graneckich, uczennic Gimnazjum i Liceum z Zespołu Szkół 113. Po wernisażu obejrzeliśmy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Motiego Aszkenaze. Nasza zimowa górka stała się sceną teatralną, Spektakl obejrzeli również przygodni widzowie, nasi mali miłośnicy sanek.

Prace plastyczne Natalii Cheng wyróżniały się w czasie realizacji projektu "Nie tylko dla orłów”. Projekt ten realizowany był przez Zespół Szkół 113, partnerem był Dom Kultury Zacisze. Wtedy zauważyliśmy talent Natalii. Również ona zdecydowała się na kontynuację nauki malarstwa w naszej Pracowni Akwareli. Zdecydowaliśmy się pokazać jej prace w naszej galerii, dając przykład – jak można nie tylko odkryć, ale i rozwijać swój talent.

NATALIA CHENG
„Mam na imię Natalia, mam 14 lat. Jestem uczennicą warszawskiego Gimnazjum nr 142.
Pierwsze kredki dostałam na trzecie urodziny i od tamtej pory cały swój wolny czas poświęcam malowaniu. Kiedy mam pędzle w ręku, zapominam o wszystkich swoich problemach i czuję się szczęśliwa. W 2001 roku postanowiłam rozwijać swoją pasję i skorzystałam z wachlarzu zajęć artystycznych. Między innymi pracownia akwareli DK Zacisze. To sprawiło, że zaczęłam wiązać swoją przyszłość z malarstwem. Za kilkanaście lat planuję odnaleźć się w kreatywnej pracy, ponieważ nie mam zamiaru zostać sztywniakiem za biurkiem”.

KLARA KOTWICA

„Mam na imię Klara. Mam 10 lat, a maluję od czterech. Sprawia mi to dużą przyjemność. Zawsze lubiłam rysować. Chodzę do pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze, ponieważ chcę malować jeszcze lepiej. Najchętniej maluję zwierzęta, bo są bardzo ciekawe. Sama szkicuję i maluję, pomysły czerpię z natury. Uwielbiam rysować konie, ponieważ są piękne i moim zdaniem bardzo trudne”.

MARIUSZ OŁOWSKI

„Nazywam się Mariusz Ołowski. Jestem uczniem Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Maluję od zawsze, bo malarstwo jest moją pasją i sposobem na sprawdzenie moich możliwości artystycznych. Malarstwo to moje wyzwanie i wielka przyjemność.”

RECENZJE:

Relacja z wernisażu wystawy w Kronice.waw.pl, TVP Warszawa:

 

Wystawa Młode Talenty w Radiu Zacisze

Zapowiedź wystawy, Express Regionalny