Kardynał Kazimierz Nycz w DK Zacisze

Kardynał Kazimierz Nycz w DK Zacisze

30 września 2013

 

Na specjalne zaproszenie Domu Kultury Zacisze ks. Kardynał Kazimierz Nycz wygłosił wykład „Z Papieżem Franciszkiem w Brazylii. Refleksje po Światowym Dniu Młodzieży”. Opowiadał o wielu aspektach Dnia Młodzieży: kulturowym, religijnym, a nawet logistycznym. Nawiązał do przyszłości i Światowych Dni Młodzieży, które organizowane będą już za trzy lata w Krakowie.

Wykład poprzedził pokaz Warszawy widzianej z lotu ptaka autorstwa Tomasza Stępnia. W drugiej części spotkania odbyła się projekcja filmu „Był sobie dzieciak" wg scenariusza i w reżyserii Leszka Wosiewicza.

Moderator: Bogusław Falicki

Akcja filmu rozgrywa się pod koniec II wojny światowej w 1944 roku w Polsce w trakcie powstania warszawskiego krwawo tłumionego przez Niemców. Marek (Rafał Fudalej) to młody poeta, niedoszły maturzysta, który w warunkach wojennych musi dojrzeć i dorosnąć znacznie szybciej, niż gdyby sprawy szły zwykłym trybem. Pod wpływem fascynującej go, przypadkowo poznanej kobiety (Magdalena Cielecka), staje przed wyborami i musi zdefiniować w praktyce pojęcia takie jak lojalność, przynależność narodowa, wierność.