Wieczór amerykański w Klubie Męskim

Wieczór amerykański w Klubie Męskim

3 grudnia 2013

 

Idealny mężczyzna powinien zawsze mówić więcej, niż myśli i zawsze więcej myśleć niż mówi.
Oscar Wilde (1854-1900)

Idealny mężczyzna, z ziarnem inteligencji, więcej mówi, niż myśli, gdy mówi, myśli więcej.
prof. Franciszek Kobryńczuk  (1929)

 

 

Bogusław Falicki postawił tym razem na kulturę amerykańską. Tematem rozmów były trzy obszary: film, polityka i uroda. Prof. dr hab. Tadeusz Cegielski (Wydział Historyczny UW) opowiadał o geniuszu Woody'ego Allena. Prof. Bohdan Szklarski z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW w 50. rocznicę zamachu przypomniał sylwetkę Johna Kennedy’ego. Spotkania klubowe są kolejnymi krokami do Kongresu Mężczyzn w 2014.

W programie:

  • Woody Allen; reżyser, aktor, muzyk, autor, w rocznicę urodzin Mistrza swoje zdanie o geniuszu powie prof. dr hab. Tadeusz Cegielski (Wydział Historyczny UW)
  • John Kennedy w 50. rocznicę zamachu w Dallas: JFK - wizjoner i zwiastun  nowej epoki USA i świata - prof. Bohdan Szklarski z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW
  • Mary Kay; w 50. rocznicę założenia firmy w Dallas, w 10-lecie działalności MK w Polsce. Doradca kosmetyczny z 10-letnim doświadczeniem Wanda Tymińska-Buczek powie co Mary Kay oferuje mężczyznom dbającym o zdrowie i urodę. W programie "Piękny i mądry". Możliwość konsultacji indywidualnych i zakupu kosmetyków.
  • Wieszczę koniec Ameryki - przekonywać będzie Michał Wichnowski, dziennikarz, bloger, autor  książki „Amerykański matoł”. Książkę z dedykacją autora będzie można nabyć podczas spotkania.

                                                                            
Moderator: Bogusław Falicki.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu Klub Męski.