Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

Wernisaż: 12 grudnia 2013
Zakończenie wystawy: 12 stycznia 2014.
Miejsce: Włoski Instytut w Warszawie, ul. Marszałkowska 72

 

Dom Kultury Zacisze i Włoski Instytut Kultury w Warszawie zapraszają na wystawę prac laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Wystawa jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Prof. Wojciech Cieśniewski zwraca uwagę na prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości: Wyłonieni uczestnicy Przeglądu reprezentują, poprzez swoje prace, różne typy wrażliwości malarskiej, pasji i potrzeby tworzenia, oraz różnego typu aspiracje i ambicje artystyczne. Ogólnie, komisja - wybrała „abstrakcjonistów” i „figuralistów” ; „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości, jak i „wizjonerów fantazji”; przedstawicieli artystów mówiących o losie człowieka, jak i uciekających - w  tematach obrazów - w świat idei i mechanizmów  rządzących światem  poza człowiekiem.

Prof. Franciszek Maśluszczak podkreśla, że pokazy zbiorowe zawsze podlegają ocenom przez porównanie i wybór tych najważniejszych i najciekawszych. "Oglądający zawsze szuka takich dzieł, które są odpowiedzią na stawiane pytania, czym jest malarstwo i komu obrazy są potrzebne, czy są to dzieła doprowadzone do doskonałego brzmienia kompozycji malarskich czy są to próby i wprawki warsztatowo-tematyczne. Tego wyboru dokonujemy też sami.

Projekt „Akcja:Kreacja” ma przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce. Działania projektowe rozpoczęły się od konkursu prac w ramach Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej, którego tematem były „Włoskie nastroje”. 14 września 2013 trzydziestu laureatów przeglądu spotkało się w Pałacu w Radziejowicach, by zaprezentować swoje prace na wystawie i wziąć udział w plenerze „Integracja, warsztat, doświadczenie”.

PATRONAT:

PARTNERZY:

   

 

Wsparcie 

SPONSORZY: