Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim  Konkursie  Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

6 grudnia 2013

 

To był bardzo wietrzny dzień. Dzień, w którym odwiedziliśmy miasto Turek, a właściwie X Ogólnopolski  Konkurs  Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”. W wystawie konkursowej po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele pracowni tkactwa artystycznego z DK Zacisze - Maria Krajewska i  Henryk Pukosz. Pięć tkanin zostało zawiezionych już latem.
Do wystawy konkursowej zgłoszono 315 tkanin, z których 199 stanowiły prace twórców dorosłych, pozostałe wystawiały dzieci i młodzież.
Uczestnicząc w triennale poczuliśmy magię i zaczarowany świat tkaniny. Spotkaliśmy ludzi, z którymi mogliśmy się podzielić swoimi spostrzeżeniami,  dla których w życiu ważna jest pasja, którzy wykazują żywe zainteresowanie tkaniną.
Nasze dwie prace „Statek Stefan Batory” Henryka Pukosza oraz „Lato” wg Alfonsa Muchy zyskały uznanie w oczach publiczności wyrażane w ankietach.

Konkurs potrwa do 6 stycznia 2014, a następne spotkanie z tkaniną amatorską w Turku będzie dopiero w 2016 roku.

Teresa Szczepańska, instruktor pracowni tkactwa artystycznego: Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło w tak zimnym dniu z kawą i ciepłymi  słowami. Chciałabym podziękować jako instruktor wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego że mogliśmy tam być, mogliśmy podziwiać gobelin z całej Polski.