Szlakiem Hymnu 2014

Szlakiem Hymnu 2014

Projekt „Szlakiem Hymnu” jest realizowany od 2008 r. Głównym celem projektu jest wychowanie patriotyczne młodzieży, rozbudzenie w niej dumy z przynależności do narodu polskiego i ojczyzny narodów – Europy. Uczniowie poznają ważne dla dziejów Polski postaci, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu oraz uświadamiają sobie, że historia Polski jest nierozerwalnie złączona z historią Europy. Pomysłodawcą i duchowym opiekunem historycznego szlaku jest ksiądz Jan Zalewski, proboszcz parafii Haderslev w Danii.

Ogólnopolskie eliminacje

Uczestnicy VI Rajdu Szlakiem Hymnu zostali wyłonieni w dwóch konkursach:

  • Ogólnopolskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej;
  • Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym pt. „Przeżyłem, widziałem, Tobie opowiem, a Ty przekaż innym” Przy  współpracy z Muzeum Piłsudskiego i Muzeum Niepodległości.

Organizatorzy:

Dzielnica Targówek m.st. Warszawy

Realizator:
Dom Kultury Zacisze w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Pomysłodawca:
Ks. Jan Zalewski - proboszcz Parafii Hadrslev w Danii oraz duszpasterz motocyklistów. Pomysłodawca Rajdów, Organizator Rajdu Motocyklistów

Spotkania przygotowujące do VI Rajdu

19 marca po raz pierwszy spotkaliśmy się z uczestnikami Rajdu. Panie Małgorzata Kober, Anna Moczulska, Elżbieta Stępień - wychowawcy Rajdu 2014 oraz radna Danuta Winnicka, opowiadały o poprzednich edycjach oraz przygotowaniach do tegorocznego Rajdu. Był też czas na gry integracyjne. 

2 kwietnia dokonaliśmy podziału na 3 grupy, których wychowawcami będą Małgorzata Kober, Anna Moczulskiej i Elżbieta Stępień. Rozmawialiśmy o tym jak będziemy prowadzić relacje podczas wyjazdu. Doświadczeni rajdowicze radzili "nowym" co ze sobą zabrać, itp. Poznaliśmy też nowego akordeonistę – Marcina, który zastąpi Jana Czerwińskiego.

VI Rajd Szlakiem Hymnu

W tym roku Rajd, którego tematem przewodnim jest 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej, odbędzie się w dniach 26 kwietnia -10 maja. Trasa wiedzie przez Polskę, Węgry, Serbię i Rumunię.

Historia Szlakiem Hymnu