ABC wolontariatu i Projekt W

ABC wolontariatu i Projekt W

8 września 2014

Czym na co dzień zajmują się wolontariusze z Koła Wolontariatu z XIII LO im. płk. L. Lisa-Kuli? Dlaczego angażują się pomagając innym? Czego nauczyli się podczas realizacji polsko-ukraińskiego projektu? Odpowiedzi m.in. na te pytania usłyszeliśmy na spotkaniu podsumowującym „Projektu W”. Młodzież z Targówka, która przyszła do Domu Kultury „Zacisze” obejrzała także premierowy pokaz klipu promującego aktywność społeczną,  a Małgosia Łubik – wolontariuszka ze „Szlachetnej Paczki” – zachęcała młodych do zaangażowania się w akcję!

Na zakończenie części oficjalnej Zastępca Burmistrza – Dorota Kozielska wraz z Dyrektorem Domu Kultury „Zacisze” – Bożenną Dydek uroczyście wręczyły uczestnikom projektu certyfikaty „Youthpass”, uznawane przez wszystkie kraje Unii Europejskiej. Na spotkaniu obecna była także Sylwia Weilandt – kierownik Wydziału Funduszy Europejskich w Dzielnicy Targówek.
Następnie w kameralnej atmosferze każdy mógł zrobić przypinkę i magnes z logo projektu oraz zdjęcie z chmurkami promującymi wolontariat, które były wykorzystywane podczas akcji społecznej w Supraślu.

W spotkaniu wzięły udział:

  • Dorota Kozielska Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
  • Sylwia Weilandt, kierownik Wydziały Funduszy Europejskich z Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
  • Ewa Kotarska-Pogorzelska, dyrektor  XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli w Warszawie.

W programie:

  • premierowy pokaz klipu promującego aktywność młodych,
  • prezentacja multimedialnej polsko-ukraińskiej gazety,
  • robienie przypinek z hasłami promującymi wolontariat,
  • prezentacja działań Koła Wolontariatu z XIII LO im. Lisa-Kuli.
RECENZJE: