Rzeźby Marii Owczarczyk: W odrodzeniu nadzieja

Syrenka warszawska z XII wieku, Stare Miasto, ul. Piwna

Wernisaż: 19 października 2014
Zakończenie wystawy: 14 listopada 2014

 

 

Wystawa rzeźb kameralnych i biologicznych autorstwa Marii Owczarczyk, które powstały z różnorodnych materiałów, m.in.:

  • - Feniks, blacha miedziana, wym. 230 x 50
  • - Krucyfiks, blacha stalowa cynkowana, wym. 200
  • - Kwiat paproci I, blacha stalowa, miedź, wym. 200
  • - Sanitariuszka, brąz, kamień, wym. 70 x 50
  • - Tak blisko – a tak daleko, marmur, wym. 50 x 3.

Wystawę otworzył koncert „Anna German jakiej nie znacie…” w wykonaniu Natalii Kovalenko przy akompaniamencie Włodzimierza Trzeciaka. Na wernisażu była obecna Dorota Kozielska Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.  

Maria Owczarczyk jest autorką i współautorką funkcjonalnych rzeźb dziecięcych w parkach w Wałbrzychu i Mielcu. Zaprojektowała pomnik kwatery żołnierzy PPS poległych w Powstaniu Warszawskim na Cmentarzu Bródnowskim. Jest także autorką popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego w Górze Kalwarii, pomnika Teresy Strzembosz - założycielki Domu Samotnej Matki w Chyliczkach oraz „Syrenki warszawskiej z XII wieku", zawieszonej nad księgarnią na Starym Mieście (ulica Piwna) w Warszawie. Zrealizowała pomnik św. Jana Nepomucena przy ulicy Wiertniczej w Warszawie. Odbiorcą jej kilkunastu prac jest parafia św. Anny w Wilanowie.

Natalia Kovalenko - sopran, absolwentka Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Znakomicie odnajduje się w utworach niepozbawionych wartościowej treści i emocji. Z należytym pietyzmem dba o to, aby opowiadane przez nią historie przemawiały do serc wszystkich słuchaczy.
Wielki i niezwykle inspirujący świat piosenek z repertuaru Anny German stał się dla śpiewaczki od 2011 roku niebanalnym wyzwaniem. Natalia Kovalenko głęboko wczuwa się w ich nastrój i odkrywa całe bogactwo swej artystycznej duszy.