DK Zacisze i „Projekt W” na Forum Młodzieży

DK Zacisze i „Projekt W” na Forum Młodzieży

Aktywni obywatele, czyli wolontariusze o „Projekcie W” na Forum Młodzieży

10 października 2014
Miejsce:
Wyższa Szkoła Menadżerska, ul. Kawęczyńska 36, Warszawa

Dom Kultury „Zacisze” i uczestnicy polsko-ukraińskiego „Projektu W” wzięli udział w trzeciej edycji Forum Młodzieży poświęconej „Aktywnym obywatelom”. Jeden z warsztatów poprowadziła Kasia Anuszewska, koordynatorka projektów unijnych w DK „Zacisze”. Na naszym stoisku można było porozmawiać z wolontariuszami z „Projektu W”.

W dniach 8-9 października 2014 r. sześcioosobowe reprezentacje z 12 szkół z całego kraju razem z mentorem pracowały nad projektami i informatorami odzwierciedlającymi 6 tematów:

  • Nasza szkoła = nasze miejsce
  • Strefa młodych w mieście
  • Polska, Europa, Świat
  • Seniorzy i młodzi
  • Daleko i blisko
  • Młodzi młodym polecają.

Warsztaty dotyczące Strefy młodych w mieście, z których można było dowiedzieć się m.in. co instytucje miejskie takie jak domy kultury mogą oferować młodzieży? Czy młodzież może mieć wpływ na ofertę zajęć do niej skierowaną? Jak młodzi mogą działać w mieście? Do kogo zgłosić się z pomysłem? Czy młodzi mogą składać projekty w budżecie partycypacyjnym, poprowadziła Kasia Anuszewska – koordynatorka projektów unijnych w Domu Kultury „Zacisze”, trenerka, animatorka, członkini zespołu opracowującego politykę młodzieżową m.st. Warszawy.

Na stoisku Domu Kultury „Zacisze” można było spotkać wolontariuszy, którzy uczestniczyli w polsko-ukraińskim „Projekcie W”. Zachęcali młodzież do realizacji swoich pomysłów, podpowiadali co zrobić, aby przekształcić pomysł w projekt.

Więcej informacji o Forum Młodzieży:

Program Forum Młodzieży, 10 października:

  • Strefa partnerów

warsztaty Euroaktywacja*
aula pokaz filmów Narodowe Centrum Kultury

  • DZIAŁAM, WIĘC JESTEM

Ania Sydor
Prezentacja grupy: Strefa młodych w mieście
Centrum Nauki Kopernik
Prezentacja grupy: Nasza szkoła, nasze miejsce
Nowe technologie w edukacji - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Prezentacja grupy: Daleko i blisko
New generation Poland
Tomek Kołecki Stand-up
Wspieram.to
Prezentacja grupy: Polska, Europa, Świat
Informacja młodzieżowa

  • BCA Flash

Social Wolves
Młodzi młodym polecają
Edukacja przyszłości
Prezentacja grupy: Prezentacja grupy: Seniorzy i młodzi

  • Miasto44 - Legalna Kultura spotkanie

Hala gimnastyczna
DJ Wika i DJ Anusz
YoYoFactory
Mecz w siatkówkę