Klub Męski: 10 lat „Szkła kontaktowego”

Klub Męski: 10 lat „Szkła kontaktowego”

28 stycznia 2015

 

Panie i Panów zaprosiliśmy na niezwykłe wydarzenie, czyli jubileusz dziesięciolecia „Szkiełka”, jak mówią czule o programie stali Widzowie. Gośćmi wieczoru byli Grzegorz Miecugow, dyrektor „Szkła kontaktowego” i Marek Przybylik, stały uczestnik programów. Wojciech Dąbrowski, piosenkarz, publicysta i satyryk wykonał „Szopkę noworoczną". Spotkanie zostało zaplanowane na życzenie uczestników spotkań Klubu Męskiego w DK Zacisze, m.in. z Marią Czubaszek, Tomaszem Sianeckim i Krzysztofem Daukszewiczem, a tym samym widzów programu „Szkło kontaktowe”.

Szczęśliwi posiadacze książek „Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu” (G. Miecugow i T. Sianecki.) oraz „Przypadek” Grzegorza Miecugowa uzyskali autografy. Do kupienia były również dwie książki Oficyny Wydawniczej Przybylik: „Inny punkt widzenia” G. Miecugowa (zapis wywiadów w TVN 24 o 23 30 w niedz.) oraz „Dzień targowy, czyli tak się kończył PRL” (pamiętne felietony publikowane w Życiu Warszawy) Marka Przybylika. 

Gospodarz: Bogusław Falicki.

Szkło kontaktowe – magazyn satyryczno-publicystyczny, emitowany na antenie telewizji TVN24 od 25 stycznia 2005. W programie omawiane są aktualne wydarzenia polityczne, zwykle w dość luźny i swobodny sposób. Wykorzystuje się w nim zarówno charakterystyczne lub nietypowe wypowiedzi polityków, jak i materiały przygotowane przez redakcję oraz produkcje widzów. Głównymi gospodarzami programu są Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki. Wydania weekendowe prowadzą Grzegorz Markowski i Wojciech Zimiński. Jako komentatorzy występują: Maria Czubaszek, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Iwaszkiewicz, Tomasz Jachimek, Marek Przybylik, a także Markowski i Zimiński.

 

edukacja kulturalna