Sukces pracowni tkactwa artystycznego na 12. Wystawie Konkursowej Gobelin Roku 2015

Sukces pracowni tkactwa artystycznego na 12. Wystawie Konkursowej Gobelin Roku 2015

25-28 maja 2015, Dom Kultury Kadr

 

Miło nam poinformować, że spośród 106 nadesłanych na 12. Wystawę Konkursową Gobelin Roku 2015 w Domu Kultury Kadr w Warszawie jury nagrodziło aż 6 gobelinów z naszej pracowni tkactwa artystycznego:

II miejsce zdobył gobelin STRUGA W LESIE autorstwa Bożeny Majewskiej za doskonały warsztat, subtelną  kolorystykę i walory malarskie

Wyróżnienie za walory plastyczne i techniczne otrzymały Halina Mikołajczak za gobelin ZATOKA W PORTOFINO i ZACZAROWANA DOROŻKA, Maria Krajewska za PARYŻ NOCĄ, Joanna Burda ŁÓDŹ oraz Lena Krzysztofowicz za ODPŁYW. Dodatkowo gobelin WULKAN Leny Krzysztofowicz otrzymał wyróżnienie za inwencję twórczą, oryginalne rozwiązania techniczne i odważny dobór tematu.

12. Wystawa Konkursowa Gobelin Roku 2015 w DK Kadr w Warszawie odbyła się w dniach 25-28 maja 2015 r. Prace oceniało grono jurorów w składzie: Joanna Lohn-Zając, przedstawiciel sekcji tkaniny przy ZPAP OW, autorka strony internetowej poświęconej polskiej sztuce tkactwa; Leon Michna, art. malarz, wykładowca na ASP; Anna Sobol, art. malarz, komisarz wystawy.