Artystyczne ploteczki na kanapie z Agnieszką Kazałą

Artystyczne ploteczki na kanapie z Agnieszką Kazałą
27 października 2015, wtorek, godz. 11.00-13.00
Wstęp wolny!
 
Gościem spotkania „Artystycznych ploteczek” będzie Agnieszka Kazała, autorka ksiązek, malarka. „Artystyczne ploteczki” to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą.
 
Agnieszka Kazała - rodowita Warszawianka, jak sama o sobie mówi, urodziła się z duszą artystki-plastyka, najpierw rysowała po chodnikach, później na sztalugach, a gdzieś po drodze zaczęła pisać książeczki dla dzieci, które sama ilustruje. Kocha muzykę i literaturę, lubi malować portrety ludzi szczęśliwych. Na każdy spacer wybiera się z aparatem fotograficznym, aby uwiecznić to, co najpiękniejsze w każdym zakątku jej miasta. Niejednokrotnie własne zdjęcia wykorzystuje w swoich pracach graficznych.

Na potrzeby Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro tworzy okładki do książek polskich autorów, np.: „Zwariowałam”, „Medytacje o 6:38”, „To nie jest rozmowa na telefon”, „Miłość na każdą porę roku”, „Droga do Ukojenia”, a czasem niewielkie rysuneczki ozdabiające ciekawą treść, jak w przypadku: „Zabiorę cię jesienią do Brukseli”. Współpracuje z innymi wydawnictwami czego przykładem są okładki do książek: „Leśny dworek”, „Nasza paczka”. Jest również ilustratorką m.in. takich historyjek dla dzieci jak: „Pelargonka”, „Oskar i reszta” oraz „Krótka historia Radomia”.

 Autorskie książki Agnieszki Kazały to: „Zegar z Miaukułką”, „Pieszki Agnieszki”, „Nietoperz Leon” i „Kram z marzeniami”. W przygotowaniu jest pozycja dla dorosłych pt.: „Apetyt na życie” pisany wspólnie z Halina Kowalczuk (autorką m. in. „Chaty pod jemiołą”).

 

edukacja kulturalna