Wykład UTW: "Piekło i niebo – Polacy w Andach”

Wykład UTW: Piekło i niebo – Polacy w Andach”

14 grudnia 2015, poniedziałek, godz. 11.00

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Podróż w nieznane. O mocy marzeń”. Wykład "Piekło i niebo – Polacy w Andach” wygłosi Monika Rogozińska – dziennikarka, współzałożycielka Oddziału Polskiego The Explorers Club.

“Czekaj, kochaj, wrócę” jest romantyczną historią rodzinną, której bohaterami są postacie zapisane w historii polskiej literatury, a w szczęśliwym zakończeniu Uniwersytet III Wieku odegrał kluczowa rolę.

Monika Rogozińska jest dziennikarką, współzałożycielem Oddziału Polskiego The Explorers Club, któremu przez 22 lata służyła jako sekretarz, a później prezes. Ukończyła polonistykę i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracowała w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach. Została przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim TOPR.

Współorganizowała i uczestniczyła jako korespondent dziennika „Rzeczpospolita”, Polskiego Radia i TVP w zimowych ekspedycjach alpinistycznych na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum, w na K2 (8611 m) – pierwszej zimowej wyprawie od chińskiej strony.

Organizowała i prowadziła wyprawy, które otwierały nowe kierunki w światowej turystyce.

Autorka i współautorka audycji, książek, wystaw prezentowanych na kilku kontynentach, publikacji także poza Polską.

Jest jedyną osobą narodowości polskiej  w 111-letniej historii The Explorers Club odznaczoną przez Klub:  Citation of Merit oraz  Medalem Sweeney’a.

 

 

edukacja kulturalna