Artystyczne ploteczki na kanapie z Agnieszką Kazałą

Artystyczne ploteczki na kanapie z Agnieszką Kazałą

3 listopada 2015, wtorek, godz. 11.00

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z Agnieszką Kazałą, która zaprosi nas do tworzenia własnych OBRAZÓW PAMIĘCI. Na spotkanie prosimy o przyniesienie naszych pamiątek z okresu dzieciństwa, młodości lub okresu szczególnie nam bliskiego. Mogą być to zdjęcia, muszelki, kartki z kalendarza, listy itp.

Jeżeli będziecie Państwo zainteresowani takimi spotkaniami, utworzymy  warsztaty Obrazy pamięci, adresowane do osób, które chciałyby podzielić się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa i młodości, stworzyć pamiętnik, album ze zdjęciami.

Agnieszka Kazała - rodowita Warszawianka, jak sama o sobie mówi, urodziła się z duszą artystki-plastyka, najpierw rysowała po chodnikach, później na sztalugach, a gdzieś po drodze zaczęła pisać książeczki dla dzieci, które sama ilustruje. Kocha muzykę i literaturę, lubi malować portrety ludzi szczęśliwych. Na każdy spacer wybiera się z aparatem fotograficznym, aby uwiecznić to, co najpiękniejsze w każdym zakątku jej miasta. Niejednokrotnie własne zdjęcia wykorzystuje w swoich pracach graficznych.

Na potrzeby Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro tworzy okładki do książek polskich autorów, np.: „Zwariowałam”, „Medytacje o 6:38”, „To nie jest rozmowa na telefon”, „Miłość na każdą porę roku”, „Droga do Ukojenia”, a czasem niewielkie rysuneczki ozdabiające ciekawą treść, jak w przypadku: „Zabiorę cię jesienią do Brukseli”. Współpracuje z innymi wydawnictwami czego przykładem są okładki do książek: „Leśny dworek”, „Nasza paczka”. Jest również ilustratorką m.in. takich historyjek dla dzieci jak: „Pelargonka”, „Oskar i reszta” oraz „Krótka historia Radomia”.

edukacja kulturalna