Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona w Łazienkach Królewskich

Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona w Łazienkach Królewskich

16 listopada 2015, poniedziałek

Wstęp na koncerty jest wolny!

Serdecznie zapraszam na Festiwal Polska Muzyka Odnaleziona, którego organizatorem (w 100% !) jest Narodowe Centrum Kultury - Dział Edukacji Kulturalnej). 

Koncerty odbywać będą się w soboty i niedziele - 21, 22, 28 i 29 listopada 2015 roku o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Obowiązują bezpłatne karty wstępu, które można otrzymać w kasach Łazienek Królewskich w Warszawie (od 19 listopada na koncerty w dniach 21 i 22 listopada i od 26 listopada na koncerty w dniach 28 i 29 listopada) oraz na godzinę przed koncertem w Pałacu na Wyspie.

W r Fe    W  programie:

W sobotę 21 listopada, nieznane pieśni kompozytorów XIX i XX wieku w wykonaniu znakomitej śpiewaczki Olgi Pasiecznik, której towarzyszyć przy fortepianie będzie jej siostra Natalia Pasiecznik (21 listopada)

W niedzielę 22 listopada, utwory z repertuaru kapeli rorantystów z katedry wawelskiej w wykonaniu Zespołu Męskiego GREGORIANUM pod dyrekcją Bereniki Jozajtis. W programie znajdą się między innymi utwory Sebastiana z Felsztyna, Magnificaty Jeana Lheritiera i Jacotina oraz anonimowe kompozycje z rękopisu WM2

W sobotę 28 listopada śpiewy historyczne i salonowe skomponowane przez przedstawicieli arystokracji polskiej:Antoniego Radziwiłła, Wacława Seweryna Rzewuskiego, Rozalię Rzewuską, Konstancję Małgorzatę Rzewuską, Franciszka Lessla, Karola Kurpińskiego, Zofię Ossolińską i Kazimierza Lubomirskiego.

Pieśni wykonają znakomici soliści i kameraliści: Justyna Stępień – sopran, Dorota Lachowicz – mezzosopran, Artur Janda – bas, Anna Kowalska – gitara romantyczna, Mateusz Szmyt – wiolonczela, Viola Łabanow – fortepian, kierownictwo artystyczne.

W niedzielę 29 listopada polskie retrospekcje muzyczne na skrzypce. W programie koncertu znajdą się utwory: Ireny Wieniawskiej, Adama Wrońskiego, Maurycego Moszkowskiego, Emila Młynarskiego, Pawła Łosakiewicza i Jana Fotka.

Koncert wykonają: Paulina Sokołowska – skrzypce, której towarzyszyć będzie znakomity pianista Janusz Olejniczak

Organizatorem Festiwalu jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Łazienkami Królewskimi w Warszawie i POLONĄ

edukacja kulturalna