Wystawa Inez Krupińskiej: Struktury

Wystawa Inez Krupińskiej: Struktury

12 grudnia 2015
Zakończenie wystawy: 14 stycznia 2016

Wystawa malarstwa, form przestrzennych i mebli autorstwa Inez Krupińskiej. Wernisaż uświetnił koncert „Życiem się ciesz” Wojtka Gęsickiego.

O pracach: Odurza zarówno ich materialność, zaskakujące wykorzystanie znanych skądinąd, nieefektownych w poprzednim ich życiu tkanin, jak również baśniowy nastrój. Inez tworząc swoje stworki, niejako na nowo pisze znane opowieści, albo układa zupełnie nowe. Można nawet uznać, że jest rozrzutna w fantazjowaniu, swobodnie przechodzi od człekokształtnych do owadów, ślimaków i muszli. I w każdym przypadku ujawnia się jej perfekcyjność w rzemiośle i w poetyckim odrealnieniu. Treść i narracja schodzą na dalszy plan, a jakość plastycznej wizji Inez wyznacza nastrój ukazywanego świata bez najmniejszych przeszkód trafiający do widza w każdym wieku i z każdym bagażem artystycznych doświadczeń i upodobań. Osobowości Inez ożywia i uwiarygodnia istnienie takiego świata.
Wojciech Krauze, Warszawa, maj 2008

Inez Krupińska prowadzi działalność artystyczną w zakresie: malarstwa, tkaniny unikatowej, rzeźby, scenografii teatralnej, kostiumów, projektów lalek, aranżacji wnętrz, projektowania mebli, grafiki książkowej, ilustracji i grafiki użytkowej. Założycielka i członek stowarzyszenia Polska Lalka Artystyczna POLA.

edukacja kulturalna