DOUBLE KICK VOL.2

DOUBLE KICK VOL.2

 

6 marca 2016 w DK Zacisze odbył się Turniej Tańca Breakdance o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

DJ Spike i Band Diabelsky LeFonque wprawili w drżenie nie tylko deski sceny. Ich muzyce poddali się wszyscy, którzy znaleźli się w DK Zacisze. Bitwy zostały rozegrane w kategoriach KidsBattle, Bgir, Footwork oraz oczywiście Breaking2vs2. Atmosfera była gorąca. Emocje sięgały zenitu. Popisy taneczne na wysokim poziomie.
Najważniejsza jest wspólna zabawa i dobra rywalizacja, ale liczy się też wygrana.

 

Zwyciężyli:

  • Breaking 2vs2 – I miejsce i nagroda 1000 zł BREAK NATS
  • Kids Battle 1 vs 1 – I miejsce ALEX
  • Bgirl Battle 1 vs 1 – I miejsce i nagroda 200 zł AGA
  • Footwork – I miejsce i nagroda 300 zł KIDO

Turniej sędziowali: Gosia, Skank i Yarkoo.
Dodatkową atrakcją był Show Beatbox: duet beatboxowy Pejot i Bobby, który wspólnie od wielu lat zajmuje się graniem koncertów wykorzystując mieszane style muzyczne przy użyciu jedynie mikrofonów i ludzkiego układu mowy.
Turniej prowadzili Arek Mąka i Sierber – dziękujemy za energię i pozytywne emocje.
Dziękujemy wszystkim bboyom za tak liczne przybycie.

 

Muzyka:

DJ.SPIKE-----BREAK DA FUNK
muzyka: FUNK, DISCO 80, BREAK BEAT, BIG BIT, MUSH UP, BBOY BEATS, HIP HOP OLDSHOOL i pochodne
Grafik, DeeJay, producent muzyczny, organizator imprez. Support'ował takie gwiazdy jak: RUN DMC (USA), Africa Bambaataa (USA), The Herbalizer (GB), us3 (GB), A-Skilz (GB), JFB (GB), Krafty Kuts (GB), 6TOYS (GB), Ugly Duckling (USA), Talib Kweli (USA), Jungle Brothers (USA), Dilated Peoples (USA), Saian Supa Crew (Francja), Looptroop (Szwecja), Stanton Warriors(GB), DrumAttic Twins (GB), Scratch Pervers (GB), Speech Defect (Szwecja), Dj.FORMAT (GB), DJ.Marc Hype-Jim Dunloop (Niemcy), Dj.Dr.Groove-DJ.Static-WEFUNK RADIO (Canada), DJ.DK-NINJA TUNE (GB), DJ.KENTARO (JAP).
Zagrał na takich festiwalach jak: Sun Dance Festival (Estonia), Lille 3000 (Francja), Dance SUMMIT - MOON LIGHT FESTIVAL (LOTWA-RIGA)
Rezydent największych zawodów breakdansowych w kraju WARSAW CHALLENGE. Współpracuje z firmą RED BULL, FIAT, SONY (OPRAWA MUZYCZNA). Współzałożyciel kolektywu DEE-JAYskiego BREAK DA FUNK. Nagrał gościnnie płytę z Justyną Steczkowską - DZIEŃ I NOC, Mariką-Plenty. Współtwórca przedstawienia edukacyjnego HISTORIA DEE-JAY'a wystawionego w ponad 200 szkołach podstawowych, przedszkolach i liceach w całej Polsce. Maluje GRAFFITI od 1990r. Na koncie ma zdobycie drugiego miejsca w ogólnoeuropejskich zawodach graffiti WRITE 4 GOLD w ekipie MIAMI VICE. Zagrał krótki epizod w filmie Juliusza Machulskiego - ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI. Współpracował przy tworzeniu scenografii do filmu Papcia Chmiela Tytus Romek i Atomek - Wśród Złodziei Marzeń. Założył takie zespoły jak COUNTERCLOCKWISE, Siła DŹWIĘQ, Stare Miasto oraz BreakDaFunk Orchestra zespół grający na żywo muzykę funk opierający się na czystej improwizacji. Kultywuje grę tylko i wyłącznie z płyt VINYLOWYCH. TOURNTABLISTA-SKRECZER. Za gramofonami od 1997.

Band Diabelsky LeFonque  muzyk multiinstrumentalista, kompozytor, producent. Od ponad 15 lat na estradzie. Znany ze współpracy z wieloma artystami od sceny popowej po offową muzykę improwizowaną. Kompozytor i aranżer. Obecnie zwązany jako muzyk sesyjny i producent z Bilonem Hemp Gru i Szwedem SWD (Żywy RAp jako Diabelsky LeFonque, Solowa płyta Bilona) w Hemp Studio/DiilGang, na stałe związany również z Milo Kurtis i Kostas Joriadis Naxos World Orchestra, Human, Break Da Funk Orchestra. Nauczyciel i animator kultury streetowej. Prowadzone wraz z OneGirlArmy i Out Of Norm Crew jamsession w Klubie 55 cieszyły się dużym powodzeniem. Jego główny instrument to gitara basowa. Warto posłuchać tego brzmienia...

MARCIN GAŃKO – saksofon tenorowy, alt, baryton, sopran, flet poprzeczny.
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Krzysztofa Herdera.
Jest twórcą muzyki i wszechstronnym instrumentalistą. Porusza się zarówno w muzyce klasycznej jak i improwizowanej.
Jego nazwisko pojawia się na afiszach imprez jazzowych, popowych, smooth jazzowyh, latynoskich, hip hopowych, acid jazzowych, afro, wszelkich odmian muzyki klubowej, oraz muzyki klasycznej i współczesnej.
Wziął udział w powstaniu krążków Calle Sol, Maanam, Kora Ola, Ola!, Muzykoterapia, Jazz Enginiers, Paresłów, Marcin Olak Trio, Blast Muzungu, Easy Band All Stars, Afro Kolektyw - Life, life z koncertu Festiwalu Warszawskiej Jesieni komp. Magdaleny Długosz, oraz w nagraniu muzyki do filmów i przedstawień teatralnych Jacka Grudnia, Pawła Mykietyna, Oleny Leolenko. Współtworzy projekty klubowe i współpracuje z dj-ami Derric, Easy, Elis, Koti, Mateo, Kapitan Sparky, Szynszyl, Ricardo, Sabroso, Tennesi, Wooki, Dudek, Seb, Trębski...
Wzięty muzyk sesyjny.

Prowadzący – Arek Mąka i Sierber:
Tych dwóch panów spotkało się we właściwym miejscu, o właściwym czasie,czego efektem jest najwyższa jakość konferansjerstwa. Niebanalne podejście Mąki i Sierbera jest owocem frustracji wywołanej szablonowych, nudnym i schematycznym sposobem prowadzenia większości imprez. Postanowili stworzyć nietuzinkową formę konferansjerstwa. Absolutny profesjonalizm, umiejętność improwizacji i elastyczność. Efektowne i zarazem efektywne panowanie nad tłumem
Arek Mąka i Sierber – poprowadzili blisko 50 zawodów i turniejów tanecznych, akcji charytatywnych, koncertów muzycznych czy innych wydarzeń kulturalnych! Dziś są wręcz rozchwytywani!

Sędziowie:
GOSIA – reprezentująca ekipę Raw Bgirls Crew
Podróżując przez życie dzieli się swoją pasją, jaką jest breaking. Na parkiecie działa od 15 lat, a swoje doświadczenie zdobywała podczas zawodów, warsztatów i pokazów w wielu krajach. Miała możliwość zaprezentować swoje umiejętności m.in. w USA, Singapurze, Bali, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Francji czy Hiszpanii.
Taniec daje energię i motywację do działania. Jest organizatorką warsztatów i zawodów tanecznych tj. Konfrontacje oraz Bboy Stance Jam oraz projektów Full Colour of Life i Break Boundaries By Breaking. Nie boję się wyzwań. Poprzez ciężką pracę konsekwentnie dąży do osiągnięcia zakładanych celów.

SKANK – urodzony w Warszawie, 16 lat temu rozpoczął swą przygodę z tańcem, a w 2004 roku dołączył do grupy Kingz of Warsaw, która dziś jest rozpoznawalna w środowisku hiphopowym na całym świecie.Bboy Skank szybko został zauważony i zdobył uznanie w środowisku, podróżuje po całym świecie, by uczestniczyć w największych imprezach związanych z tą kulturą.  "Taniec to moja największa pasja, która prowadzi mnie przez życie, kształtując mój charakter oraz inspirując mój rozwój. W zamian za poświęcony czas i energię, taniec daje mi mnóstwo pozytywnych emocji , satysfakcji oraz poczucie spełnienia" - tak w krótkim komentarzu mówi o sobie. Od wielu lat dzieli się również swą pasją na warsztatach i regularnych zajęciach tanecznych z dziećmi i młodzieżą w domach kultury oraz szkołach tańcach. Jest aktywnym uczestnikiem sceny hiphopowej również jako juror na zawodach breakingowych zarówno w Polsce jak i na Świecie.

YARKOO – Jarosław Kulewicz, znany w środowisku artystycznym jak bboy Yarkoo.
Tancerz z ponad piętnastoletnim stażem, choreograf oraz sędzia zawodów tanecznych w Polsce i Europie. Wielokrotnie występował na turniejach, festiwalach i przedstawieniach na całym świecie. Prowadził warsztaty taneczne w kraju jak i za granicą.
Jest członkiem grupy Polskee Flavour jak również współzałożycielem marki Catch the Flava, która zajmuje się promocją kultury hip hop na świecie.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie Show Beatbox:

Duet beatboxowy, który wspólnie od wielu lat zajmuje się graniem koncertów wykorzystując mieszane style muzyczne przy użyciu jedynie mikrofonów i ludzkiego układu mowy. W skład naszej dwójki wchodzą:

Pejot - młody warszawski beatboxer, wice mistrz Polski 2008, oraz mistrz Polski 2009 w beatboxie. Beatboxem zajmuje się od 2003 roku. Do tej pory zagrał ponad 400 koncertów na terenie całej Polski. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Urszula Dudziak, Me Myself and I, Jelonek, Hemp Gru, Solar&Białas, Blady Kris oraz firmami jak: Philip Morris, Lenovo. Zwycięzca większości polskich bitew beatboxowych. Reprezentant Polski na mistrzostwach świata. Wyszkolony nauczyciel beatboxu, konferansjer, członek Diil Gangu były członek SB Maffiji.
Najważniejsze osiągnięcia:

  • Reprezentant Polski na międzynarodowych targach Expo 2015 w Mediolanie
  • Reprezentant Polski na mistrzostwach świata w 2012 i 2015.
  • Mistrz Polski 2009

Bobby - reprezentant Hip Hop Akademii, na koncie ma zagranych ponad 150 koncertów na terenie całej Polski. Zwycięzca Bruk European Beatbox Challenge 2013. Top 8 mistrzostw Polski 2013 i 2015. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich beatboxerów młodego pokolenia, szkolony przez najlepszych beatboxerów na świecie m.in. Roxorloopsa, Zedego, Dharniego. Aktualnie jeden z niewielu młodych artystów tej kategorii, który prowadzi liczne warsztaty m.in. na Przystanku Woodstock 2014 i 2015 oraz podczas unijnego projektu: 4 elements for 4 corners of Europe.