Develop2gether

Tablica z projektem Domu Kultury Zacisze

Dom Kultury Zacisze oraz młodzież DzielnicyTargówek zaprosili mieszkańców Targówka i Warszawy do odwiedzenia wystawy Develop2gether, którą można było oglądać w dniach 3-17 września przed Domem Polonii na Krakowskim Przedmieściu.

Uroczyste otwarcie wystawy Develop2gether. odbyło się 3 września. Wystawa prezentowała prawie sześćdziesiąt zdjęć z dwunastu projektów wspartych finansowo i merytorycznie przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży w  roku. 2008. Zdjęcia przedstawiały młodych Polaków i Litwinów, którzy spotkali się, aby pracować nad interesującymi ich tematami. Okazało się, że motywem przewodnim projektu mogło być wszystko – od teatru, poprzez sport, aż po… Harrego Pottera. Dzięki udziałowi we wspólnych przedsięwzięciach, młodzież z Polski i Litwy odkrywała wspólne korzenie i przełamywała narodowe stereotypy.

Jednym z projektów prezentowanych na wystawie Develop2gether był „Język sztuki zbliża” przygotowany przez młodzież z Domu Kultury Zacisze w Warszawie oraz Centrum Dzieci i Młodzieży w Vilkaviškis.
 


Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży powstał 1 czerwca 2007 roku z inicjatywy rządów Polski i Litwy. Wspiera on merytorycznie i finansowo realizację pomysłów młodych ludzi – dofinansowuje wymiany młodzieży. Pomaga także w organizowaniu seminariów i szkoleń, które propagują dobre praktyki między instytucjami realizującymi politykę młodzieżową. Ponadto Fundusz wspiera tworzenie projektów informacyjnych, których celem jest inspirowanie współpracy kulturalnej, promowanie tolerancji oraz lepszego zrozumienia i poznania się młodzieży z obu krajów.
 

projekty młodzież wystawa