Wystawa prac dzieci: Mała Wielka Sztuka

Wystawa prac dzieci: Mała Wielka Sztuka

Wernisaż: 4 grudnia 2016
Zakończenie wystawy: 18 stycznia 2017

 

 

Wystawa prac najmłodszych artystów DK Zacisze – dzieci z 8 sekcji artystycznych. 168 prac. Różne techniki. Różne temperamenty. Piękna całość. Święto dziecięcej sztuki. Oprawę muzyczną wernisażu przygotował dziecięcy zespół wokalny „Abra” z DK Zacisze. Usłyszeliśmy „Okularników”, „Starszych Panów”, „Być kobietą”, a w atmosferę świąteczną wprowadził wszystkich utwór „Sianko na stół”. Ucztą dla oka i serca była ekspozycja prac w galerii i holach. Mogliśmy się delektować. Prace swoje wystawiły sekcje: ArchiTekturki (instruktor Bożena Wiśniewska), Bajkowa Sztuka Dziecka (Lucyna Kraśkiewicz), Gałgankowy Świat (Dorota Koch), Kalejdoskop Plastyczny (Anna Podniesińska-Bartoszek), Kolorowa Kraina (Marika Pawłowska), Pracownia malarstwa (Bogusława Ołowska – zastępstwo Ewa Ledzińska), Pracownia rysunku (Radosław Ołowski), Sztuka na horyzoncie (Bogusława Ołowska – zastępstwo Majka Kiesner). Ci, którzy byli obecni na wernisażu, dowiedzieli się od instruktorów, dlaczego warto chodzić na ich zajęcia. Ci, którzy nie dotarli na otwarcie wystawy, mogą obejrzeć (lekko pomniejszoną) ekspozycję do 18 stycznia. KT


ARCHItekturki
To zajęcia, na których można zrobić ciekawy przedmiot zamiast kupować. Zajęcia architektoniczno-plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, których celem jest szersze zainteresowanie dzieci otaczającą je rzeczywistością, światem współczesnym, zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji architektonicznej, rozwijanie wrażliwości przestrzennej, kreowanie przyszłych gustów, zapoznanie dzieci z cechami krajobrazu. Troska o jakość najbliższego otoczenia, ekologia, street art od strony sztuki i kreatywnego działania.
Instruktor Bożena Wiśniewska.

BAJKOWA SZTUKA DZIECKA
Twórczość plastyczna to ważny element ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia plastyczne uczą dziecko dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, rozwijają wyobraźnię i intuicję. Dziecko zdobywa sprawność manualną ułatwiającą naukę pisania. Dzieci mogą wspólnie z bajkowymi bohaterami przeżywać ich przygody, troski, smutki i radości, dzięki czemu rozwijają swoją wrażliwość i empatię.
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-7 lat. Instruktor Lucyna Kraśkiewicz.

GAŁGANKOWY ŚWIAT
Jak połączyć tkaninę z wełną, sznurkiem, koralikami? Jak ożywić gałganki? Co jest ważne w doborze elementów? Makrama, szycie przytulanek, eksperymenty z tkaniną, robótki ręczne. Gałgankowy świat to połączenie tradycji z nowoczesnością. To zajęcia dla wszystkich dzieci, które lubią rękodzieło.
Instruktor Dorota Koch.

KALEJDOSKOP PLASTYCZNY 
Radosne warsztaty plastyczne, gdzie tematy i techniki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Różnorodność zagadnień pozwala uczestnikom poznać bogaty świat sztuk plastycznych i artystycznego rzemiosła. Na cotygodniowych zajęciach każde dziecko własnoręcznie wykonuje rysunki, obrazy, grafiki, rzeźby, kompozycje przestrzenne lub przedmioty użytkowe inspirowane twórczością znanych artystów, sztuką ludową lub konkretnym dziełem. Podczas zajęć powstają niebanalne przedmioty dekoracyjne, a dzieci zapoznają się z nowoczesnymi i dawnymi technikami plastycznymi: scrapbooking, decoupage, szycie ręczne, malowanie na tkaninie, szkle lub porcelanie, kolaż. Kalejdoskop plastyczny to zabawa i nauka dla każdego dziecka, które lubi twórczo eksperymentować.
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-13 lat. Instruktor Anna Podniesińska-Bartoszek.

KOLOROWA KRAINA - PLASTYKA DLA NAJMŁODSZYCH
Zajęcia, na których dzieci poznają barwy, figury, faktury wykorzystując techniki plastyczne, a przede wszystkim dobrze się bawią. Celem zajęć jest wydobycie oraz rozwijanie naturalnej kreatywności dzieci. Na koniec roku powstanie „Moja książeczka” każdego uczestnika będąca przeglądem wykonanych prac.
Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Instruktor Marika Pawłowska.

PRACOWNIA MALARSTWA  
W programie nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Pastele suche i olejowe, akryle, farby olejne.
Instruktorzy: Bogusława Ołowska, Teresa Ledzińska, Majka Kiesner.

PRACOWNIA RYSUNKU
Zajęcia, na których dzieci uczą się rysunku architektonicznego i poznają zagadnienia takie jak: zasady perspektywy i światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, proporcje. Warsztaty adresowane są do dzieci i młodzieży.
Instruktor Radosław Ołowski.

SZTUKA NA HORYZONCIE
Warsztaty w pracowni malarstwa, których celem jest uwrażliwienie na sztukę. Podczas warsztatów stacjonarnych uczestnicy poznają różne techniki oraz zasady kompozycji i powstawania obrazu. Raz w miesiącu organizowane są spotkania z artystami, wizyty w ich pracowniach i warsztaty tematyczne prowadzone przez ludzi sztuki. Propozycja adresowana do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.
Instruktorzy Majka Kiesner i Bogusława Ołowska.