Koncert muzyki sakralnej: Concordia Chor

Koncert muzyki sakralnej: Concordia Chor

2 kwietnia 2017
Kościół Św. Rodziny - ul. Rozwadowska 9/3

 

Na specjalne zaproszenie Dyrektora Domu Kultury Zacisze i Proboszcza Parafii Św. Rodziny w Kościele Św. Rodziny wystąpił chór Concordia, pod kierownictwem Galiny Kazimirovskiej.

Białoruski Chór klasyczny „Concordia” to 25. osobowy zespół, który powstał w 2007 roku w Mińsku. Chór brał udział w festiwalach muzycznych na Białorusi, występował na scenie Białoruskiej Filharmonii Narodowej oraz w kościołach na Białorusi, Litwie i Polsce. Repertuar chóru jest bogaty i różnorodny: muzyka antyczna (pisana w XVI w), białoruska muzyka ludowa, zachodnioeuropejska muzyka epoki romantyzmu, rosyjska muzyka sakralna okresu klasycyzmu, muzyka nowoczesna, itp.

Galina Kazimirovskaja - dyrygentka chóru Concordia. Ukończyła Białoruską Narodową Akademię Muzyczną w 2004 roku, a następnie wyjechała do Holandii, gdzie zdobywała doświadczenie jako dyrygentka chóru. Stypendystka 16. edycji "Gaude Polonia" programu stypendialnego Ministra Kultury RP, który dedykowany jest młodym twórcom kultury z krajów Europy Środkowowschodniej. Program służy budowaniu współpracy kulturalnej między Polską, a jej bliskimi sąsiadami.

RECENZJE: