Młodzieżowe Studio Teatralne na deskach Teatu Studio

Młodzieżowe Studio Teatralne na deskach Teatu Studio

12 czerwca 2017, Teatr Studio
 

Młodzieżowe Studio Teatralne wystawiło spektakl „War is over” na deskach Dużej Sceny Teatru STUDIO. Nasi młodzi aktorzy wzięli udział w cztwartych Młodzieżowych Spotkaniach Teatralnych, jako jeden z najlepszych warszawskich młodzieżowych zespołów teatralnych. 

 

 

War is over traktuje o wojnie w mikro i makroskali. Wojnie między dwojgiem ludzi, między narodami, wojnie wewnętrznej w sensie zmagania się człowieka z samym sobą. Przede wszystkim jednak jest manifestem młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosły świat, wymagają od niego odpowiedzi na pytanie – dlaczego, na przestrzeni dziejów, pozostaje on niezmiennie w stanie wojny?

Skąd się bierze ciągła potrzeba konfliktu? Czy rzeczywiście jest on konieczny dla istnienia ludzkości? Czy odwieczne marzenie o pokoju na świecie musi na zawsze pozostać w sferze ułudy?

Reżyseria: Magdalena Mróz

Osada: Mikołaj Andrzejczyk, Anna Bielik, Tadeusz Bielik, Łucja Grudzień, Aleksandra Janicka, Andrzej Łozicki, Dominika Orlik, Kacper Orzechowski, Emilia Rogowska, Dominika Sierhiej, Ewa Wasikowska, Maja Wasikowska, Klara Wojnicka.

Widzowie tegorocznej edycji Młodzieżowych Spotkań Teatralnych, organizowanych w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, będą mieli okazję obejrzeć pięć spektakli, zrealizowanych w różnorodnych konwencjach i stylistykach; odwołujących się zarówno do klasyki dramatu, jak i do tekstów autorów współczesnych lub własnych.

Po każdym spektaklu zapraszamy na rozmowę z twórcami oraz zaproszonymi na przegląd ekspertami: teatrologiem Lechem Śliwonikiem oraz aktorką Karoliną Gruszką. Spotkania poprowadzi Krzysztof Wilkowski. Spotkania są realizowane w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Teatralnej. Inicjatorem był animator, aktor i reżyser Tomasz Mitrowski.

Karolina Gruszka – polska aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2003-2008 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zagrała m.in. w spektaklach: Andrzeja Seweryna („Ryszard II”), Jana Englerta („Władza”, „Iwanow”) czy Iwana Wyrypajewa („Taniec Delhi”). Jedną z ostatnich produkcji, w których można zobaczyć aktorkę jest film „Maria Skłodowska-Curie” w reż. Marie Noëlle, gdzie Gruszka wciela się w postać wielkiej noblistki.

Lech Śliwonik – teatrolog, badacz polskiego teatru alternatywnego i teatralnego ruchu studenckiego. Profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie; w latach 1996–2002 był dziekanem Wydziału Wiedzy o Teatrze, a w latach 2002–2008 pełnił funkcję rektora tejże uczelni. Redaktor naczelny pisma „Scena”.

HARMONOGRAM

  • 12.00 – 13.00 War is over / Młodzieżowe Studio teatralne DK Zacisze
  • 13.00 – 13.30 Dyskusja po spektaklu
  • 13.30 – 14.00 Brzydkie królewiątko / Grupa teatralna Assunta, Zespół szkół numer 120 w Warszawie
  • 14.00 – 14.30 Dyskusja po spektaklu
  • 14.30 – 15.30 Porozmawiajmy jak zwierzęta / Zespół Teatr Stopa z CXIX Liceum Ogólnokształcącym im. Jacka Kuronia
  • 15.30 – 16.00 Dyskusja po spektaklu
  • 16.00 – 17.00 Maria Callas. Masterclass / Grupa teatralna "Ad Fontes", Zespół Szkół nr 67 im. Narcyzy Żmichowskiej
  • 17.00 – 17.30 Dyskusja po spektaklu
  • 17.30 – 18.20 Torpeda / TEATR PARK / Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”
  • 18.20 – 18.40 Dyskusja po spektaklu

 

Organizator Młodzieżowych Spotkań Teatralnych: Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.

teatr