Warsztaty dziennikarskie raz jeszcze!

Warsztaty dziennikarskie raz jeszcze!

W dniach 18 i 21 listopada wspólnie z Fundacją Nowe Media Dom Kultury „Zacisze” zorganizował ponownie warsztaty dziennikarskie. Była to druga edycja tego typu zajęć: pierwsze spotkanie miało miejsce 24 października w Domu Kultury Zacisze.
Wówczas skupiliśmy się na teoretycznych aspektach zawodu dziennikarskiego: mówiliśmy o etyce dziennikarskiej, o cechach dobrego newsa. Były dyskusje i ciekawe spostrzeżenia. Adresatami pierwszego cyklu warsztatów była młodzież licealna, studenci i absolwenci wyższych uczelni.
W listopadowych warsztatach dziennikarskich wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 141 przy ulicy Trockiej. Opiekunem tej grupy, która w swojej szkole samodzielnie wydaje gazetę jest Aldona Stępień, polonistka i etyk.
Nasze działania rozpoczęliśmy od teorii a skończyliśmy przygotowaniem profesjonalnej gazety pt. Nie kumam, która będzie dostępna w internecie. Młodzież chętnie podjęła wyzwanie i połknęła dziennikarskiego bakcyla. Było wesoło, było poważnie, ale dzięki osobom prowadzącym Darkowi i Michałowi była to lekcja dziennikarstwa na najwyższym poziome, na 6 z plusem.

Zapraszamy do objerzenia podziękowania dla Doroty Janowskiej-Przybysz za zorganizowanie 2. edycji warsztatów.
 

RECENZJE:

Relacja z warsztatów dziennikarskich, 24.10.09, DK "Zacisze", www.mam.media.pl

Warszawa młodzież literatura język