Zima w Mieście 2010

Karnawałowy Bal Przebierańców dla wszystkich dzieci.

DOOKOŁA ŚWIATA W 10 DNI
1-12 lutego 2010

 

 

Czy pamiętacie barwną podróż Fileasa Fogga i jego liczne przygody? Juliusz Verne na kartach książki zabiera czytelników w podróż po kuli ziemskiej. Fogg i jego francuski lokaj, Jan Passepartont, w 80 dni przemierzają świat. Nam i wam wystarczyło 10 dni. Razem poznaliśmy najważniejsze zabytki świata, odkryliśmy skarby i osobliwości wielu kultur, posmakowaliśmy najciekawszych potraw, zagłębiliśmy się w świat mody. Odwiedziliśmy Francję i zbudowaliśmy z zapałek wieżę Eiffla, we Włoszech naszą uwagę przyciągnęły weneckie maski, w gorącej Hiszpanii – barwne wachlarze. Odkryliśmy uroki karnawału w Brazylii, w Rosji uwiodła nas biżuteria Anastazji, w Japonii kuchnia i origami. Indiańska biżuteria i maski wojowników czekały w Stanach Zjednoczonych. W Egipcie udaliśmy się śladami Stasia i Nel, a w Australii poszukaliśmy skarbów Aborygenów. Poznaliśmy też uroki kultury polskiej… Ta podróż była fascynująca. Dziękujemy, że wyruszyliście z nami dookoła świata.

 

I TYDZIEŃ

FRANCJA
Wieża Eiffla z zapałek, Gargulce i Quasimodo, tańcowała igła z nitką, ślimak nie tylko na talerzu, ping-pong, gry i zabawy ruchowe, sztuka przeplatania, czyli tkactwo.

WŁOCHY
Warsztaty papiernicze: czerpanie papieru, barwienie i pisanie gęsim piórem oraz pieczęcie lakowe, kukiełkowa mitologia, maski weneckie, tańcowała igła z nitką, sakiewka kupca weneckiego, broszka-pizza oraz szachy, ping-pong, gry i zabawy ruchowe.

HISZPANIA
Hiszpańskie wachlarze, decoupage, mozaika ze szkła, ArtKuchnia, tańcowała igła z nitką, Flamenco-zatrzymany ruch, ping-pong, gry i zabawy, szachy.

POLSKA
„Malowany kot i ceramika” wycieczka autokarowa – twórcze warsztaty w Mostówce.
W DK: smok wawelski z masy solnej, stroje ludowe w różnych odsłonach, wycinanki jak łowickie, korale koloru koralowego, sztuka przeplatania czyli tkactwo, ping-pong.

BRAZYLIA
Maski karnawałowe i biżuteria, król-królowa-goniec, ping-pong, gry i zabawy ruchowe.
Godz. 12.30 Karnawałowy Bal Przebierańców dla wszystkich dzieci.


II TYDZIEŃ

ROSJA
Rosyjskie babuszki, biżuteria Anastazji, tańcowała igła z nitką, w krainie śniegu – niezwykłe śniegowe płatki, rosyjskie czepce, sztuka przeplatania czyli tkactwo, capoeira i ping-pong.

JAPONIA
Kuchnia japońska, origami, malowanie na szkle, japońskie portrety, zabawa tuszem, japońskie herby rodowe w technice kirigami, ping-pong, warsztaty kuglarskie, Przygoda w Japonii - zabawy.

STANY ZJEDNOCZONE
„Ranczo w dolinie” wycieczka autokarowa.
W DK: Indiańskie bransoletki i talizmany, tańcowała igła z nitką, wahadełka – woreczki z ryżem, maski wojowników, ping-pong, zabawy taneczne.

EGIPT
Warsztaty kuglarskie, krokodyle z koralików, biżuteria znad Nilu, śladami Stasia i Nell – ilustracje w technice mozaiki, opaska Kleopatry, piaski pustyni – mini obrazki, sztuka przeplatania czyli tkactwo, Przeskoczyć piramidy – zabawy.

AUSTRALIA
Skarby Aborygenów, kamienne stworki, ping-pong, zakończenie ferii – konkursy i pokaz Magii z udziałem prawdziwego CZARODZIEJA.
 

Warszawa muzyka taniec teatr edukacja literatura witraż rękodzieło plastyka patchwork szachy japoński język art kuchnia kuchnia gotowanie potrawy