Breakdance w czasie ferii zimowych

Breakdance w czasie ferii zimowych

8 – 12 lutego 2010
 

Kurs w czasie ferii zimowych. Cztery dni intensywnych ćwiczeń i tańca bez ograniczeń wiekowych.

Breakdance to niezwykle efektowny taniec. Z podziwem patrzymy na występy b-boyów – ich akrobatyczne ewolucje połączone z czystym, rytmicznym tańcem i muzyką.
Toprock, power moves, freeze i footwork… Łukasz Depa wyjaśnił i pokazał. Breakdance to taniec wymagający ciągłych ćwiczeń i nigdy nie jest tak, że b-boy umie wszystko. Cały czas się uczy. Musi powtarzać nowo zdobyte umiejętności i poznane kroki.
Breakdance to taniec trudny, wymagający dużej sprawności fizycznej oraz systematycznego, intensywnego treningu, co pociąga za sobą zachowanie samodyscypliny. Z drugiej strony pozwala na dowolność ruchową, funkcjonuje poza normami, nie jest zamknięty w układach ani rytmach jak inne tańce. Break pozwala na improwizację, daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji. Dlatego stał się jedną z form rywalizacji.

PLAN ZAJĘĆ:
Podstawowe kroki w górze (Indian Step, Apache, Crossover) i parterze (Footwork), nauka podstawowych freezów, łączenie podstawowych kroków w parterze z freezami, nauka stania na głowie, nauka stania na rękach oraz szereg ćwiczeń przygotowujących do wykonywania bardziej zaawansowanych elementów tańca Break Dance. Obowiązkowo ćwiczenia rozciągające i siłowe, na które był kładziony duży nacisk, bo wzmacniają tancerza i czynią go bardziej elastycznym, a co za tym idzie mniej podatnym na kontuzje.
 

Warszawa muzyka taniec młodzież breakdance