Z piosenką lwowską i kresową w Klubie Relax w Warszawie

Z piosenką lwowską i kresową w Klubie Relax w Warszawie

30 września 2010, Klub Relax w Warszawie

Przyjęliśmy zaproszenie na „Spotkanie Lwowskie”. Wieczór przygotowany i prowadzony przez p. Iwonę Gorodecką wsparliśmy piosenkami zaśpiewanymi przez nasze dziewczynki z zespołu Abrakadabra: Grażynkę Dmitruczuk z piosenką „Precelki z Pohulanki”, laureatkę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej i „Bałałaku Lwowskiego” w Krakowie oraz Zuzię Jeziorska – I miejsce w eliminacjach w Warszawie podbiły serca słuchaczy. Gratulacje i podziękowanie dla p .Eli Wrzosek - instruktora za przygotowanie do Festiwalu.
Zespół „Zaciszańska Nuta”, w malutkim zestawie, wspomniał piosenką nasz tegoroczny wjazd do Lwowa, Stanisławowa i Truskawca. Na zakończenie piosenką „Polesia czar” oczarowała nas solistka z „Zacisza”, p. Alicja Mieszało.
Oczywiście program uświetniali inni artyści. Godnym wspomnienia jest piękny głos i wykonanie piosenki „Moje serce zostało we Lwowie” przez p. Romana Redelbacha.
Wszystkich wykonawców zaprosiłam do Domu Kultury Zacisze na 11 listopada na Święto Niepodległości, bo piosenka kresowa jest zawsze chętnie słuchana.

Bożenna Dydek, Dyrektor DK "Zacisze"