Przez dziurkę od klucza

Przez dziurkę od klucza

12 października 2010 - 11 stycznia 2011

 

Założeniem cyklu są spotkania uczniów Szkoły Podstawowej nr 84 z wielkimi osobowościami kultury i sztuki. Zależy nam na stworzeniu warunków, w których dzieci uwrażliwią się na piękno. Będą miały możliwość udziału w różnych działaniach, które otworzą je na proces twórczy i automatycznie uruchomią ich wyobraźnię, bez żadnych zahamowań i barier. Ukształtuje się w nich postawa twórcza, chęć szukania różnych rozwiązań odnoszących się nie tylko do świata sztuki, ale przekładających się na codzienne sytuacje.
Klucz będzie narzędziem w rękach dzieci i mistrzów. Pozwoli poznać ciekawszy świat, tajemnice związane ze sztuką i procesem twórczym. Otworzy nieznane dotąd obszary dziecięcej wyobraźni i zmysłów. Pobudzi spontaniczną twórczość dzieci i ich świeże spojrzenia na świat, relacje międzyludzkie, system wpajanych wartości. Najpierw przez dziurkę, później z otwartymi drzwiami odkrywać będą tajemnice. Zagadnienia z pozoru trudne nabiorą innego znaczenia, staną się bliższe, prostsze, ciekawsze. A my będziemy oczekiwać narodzin małych artystów oswojonych ze sztuką.

Projekt rozpoczął się warsztatami na wystawie Józefa Wilkonia.

Cele:

  • Zwiększenie roli kultury w procesie edukacji dzieci i młodzieży dzielnicy Targówek,
  • Tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej poprzez warsztaty interdyscyplinarne inspirowane twórczością mistrzów.

Prowadząca warsztaty: Bogusława Ołowska.

Warszawa plastyczne projekty młodzież wystawa plastyka