Projekt „Usłysz nas” laureatem Nagrody m.st. Warszawy

Foto: Piotr Drozdowicz

27 października 2010


Drodzy Państwo, droga do sukcesu była długa, ale udało się. Projekt „Usłysz nas” zrealizowany przez DK „Zacisze” przy finansowym wsparciu Komisji Europejskiej został najwyżej oceniony w walce o Nagrodę m.st. Warszawy za projekty z zakresu edukacji kulturalnej. Statuetkę i kwotę 30 tysięcy zł. z rąk Wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego odebrali autorzy projektu Marta Abramczyk i Zbigniew Darda. Przedstawiciele kapituły nagrody docenili w projekcie duże znaczenie sztuki w procesie przełamywania barier międzyludzkich oraz fakt, że dzięki niemu „osoby niesłyszące przybliżyły swój świat słyszącym”.
Zanim projekt został nominowany do nagrody zetknęły się z nim osoby słyszące i niesłyszące biorące udział w warsztatach tanecznych i aktorskich oraz widzowie pokazów 45-minutowego filmu „Deaf life”, który w marcu został wyróżniony za „dotykanie spraw ludzkich” podczas III Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych „Nova Perspektywa”. Film pokazuje codzienność dwóch bohaterek Agnieszki i Oli, które łączy świat ciszy. Udowadnia, że brak słuchu nie stanowi bariery w osiąganiu sukcesów, nawet tanecznych. A Nagroda m.st. Warszawy jest kolejnym tego potwierdzeniem. Gratulujemy twórcom projektu i życzymy kolejnych sukcesów.

Na warszawski konkurs wpłynęło 113 projektów, z czego jurorzy wyłonili 20 najlepszych, a następnie nagrodzili wybrane trzy i wyróżnili dwa - wyliczała zasiadająca w Kapitule Nagrody pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. edukacji kulturalnej Wanda Górska.