Akademia „Dotknij Sztuki”

Akademia „Dotknij Sztuki”

18 grudnia 2010


Siądźcie razem z dziećmi przed komputerami i jeszcze raz powspominajcie ostatnie w tym roku spotkanie ze sztuką. Dziś, ku radości wszystkich, tworzyliśmy ozdoby choinkowe, które zabieraliśmy do domów. Wszystkie połyskujące brokatem w kształcie obręczy i dzwoneczków. Niektórym udało się nawet przygotować zaczątki kolorowych łańcuchów.
Warsztaty psychologiczne też miały wymiar świąteczny. Naszą uwagę skupiły zapachy i smaki. Wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” posłużył do rozmów o ulubionych warzywach. W specjalnie przygotowanych pojemniczkach ukryte były zapachy, np. olejku migdałowego, waniliowego, perfum, przypraw, amolu. Jak się okazało dzieci je różnie postrzegają. Na przykład dla jednych zapach kawy kojarzy się niesympatycznie, innym przypomina atmosferę domową i znajome smaki. I tak dla Zosi i Filipa zapach kawy kojarzył się niezwykle miło. Zosia mówiła o nim „zapach kawusi”, a Filipowi przypomniał się smak kawy Inki.
Sympatycznie upłynął czas na zajęciach ruchowych. Miło jest patrzeć na rodzinne duety naśladujące przeloty samolotów, czy różne zwierzątka. Tym bardzie miło, że w tle zawsze słychać muzykę.
To na tyle w tym roku. Zapraszamy w roku nowym, lepszym, ciekawszym...
 

Warszawa muzyka edukacja plastyczne rękodzieło plastyka kuchnia gotowanie potrawy edukacja kulturalna