Zima w mieście 2011

Zima w mieście 2011

14-18 lutego 2011

 

Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy niezwykle romantycznie. Święty Walenty tak natknął naszych uczestników, że oprócz wielu oryginalnych „walentynek” powstała również ta jedna, adresowana do Domu Kultury „Zacisze”. We wtorek odkrywaliśmy tajemnice Centrum Nauki Kopernik. Eksperymentowaliśmy w pięciu galeriach i odkrywaliśmy ciekawostki tego świata. Nauka i sztuka w jednym.
Zobaczcie, jakie tworzyliśmy w środę ciekawe zwierzęta z plam tuszu i mini zoo z tkaniny. Nie zabrakło też słodkości. Kolejne dwa dni to wycieczki do Mostówki i wizyta w Fantasy Parku z kręglami i seansem w kinie.
 

PROGRAM ZIMY W MIEŚCIE:

Poniedziałek, 14 lutego
„Walentynkowo” – warsztaty artystyczne dla dzieci
W programie: kwiaty na drucikach i origami, walentynkowe kartki 3D, mozaika ze szkła, całuśne żabki, biżuteria z modeliny, zakładki do książek dla zakochanych, przygody kulinarne, decoupage, ping pong.

Wtorek, 15 lutego
„Doświadczalnie eksperymentalnie”
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Środa, 16 lutego
„Kolorowo zabawowo” – warsztaty artystyczne dla dzieci.
W programie: „co to?” zwierzęta z plamy tuszu, bałwanki w technice kusudamy, malowanie na szkle, mini zoo z tkaniny, sznurków, rafii, włóczki, przygody kulinarne, ping pong.

Czwartek, 17 lutego
„Sielsko anielsko” – wycieczka autokarowa
Warsztaty artystyczne w Mostówce. Duże drewniane ptaki lub anioły ręcznie malowane i lakierowane oraz serca z dedykacją dla najbliższych.

Piątek 18 lutego
„Zabawa na całego” – wycieczka autokarowa
Wizyta w Fantasy Park i seans w kinie IMAX Sadyba Best Mall (film nowość „Sea Rex”).

Działania w ramach „Zimy w mieście” były dofinansowane przez Dom Kultury „Zacisze”.

Warszawa taniec edukacja plastyczne rękodzieło plastyka art kuchnia kuchnia edukacja kulturalna