Muzykalne serce oddam

Muzykalne serce oddam

Karnawałowy bal integracyjny

9 luty 2011

 

Stowarzyszenie HELP już po raz dziewiąty próbowało pokazać, co znaczy niepełnosprawność, a tym samym udowodnić, że niepełnosprawny nie znaczy „inny”. Każdy człowiek bez względu na swoją sprawność lub niepełnosprawność jest wrażliwy na piękno, sztukę, muzykę i drugiego człowieka. Każdy wciąż poszukuje akceptacji w rodzinie, w najbliższym środowisku. Pokazują to, co roku prace uczestników warsztatów terapii zajęciowej, prezentacje sceniczne, aktywność podczas konkursów tanecznych i atmosfera całego balu. W tym roku imprezie przyglądała się TVP Warszawa. Relacja z przebiegu balu wyemitowana zostanie 15 lutego 2011 w Kronice.waw.pl.

Stowarzyszeniu HELP dziękujemy za tak ważną działalność na terenie naszej dzielnicy. Idea integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, wsparcie dla rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych to tematy otwarte i warte w dalszym ciągu podejmowania.
 

W programie balu:

  • „Przyroda wokół nas” - wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Św. Wincentego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Pomost”
  • „Muzyczni Czarodzieje” - występ zespołu ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Suwalskiej
  • zabawa przy muzyce
  • konkursy taneczne
  • poczęstunek.
Warszawa muzyka taniec wystawa