O Akademii

Akademia „Dotknij sztuki” to akademia twórczego rozwoju. To edukacja poprzez zabawę. Atutem Akademii jest wszechstronność: dziecko rozwija się manualnie i plastycznie, ruchowo i muzycznie, wkracza w świat emocji ucząc się je nazywać. Tutaj dzieci tworzą swoje małe dzieła, oswajają przestrzeń, budzi się ich talent i rozwija wyobraźnia. Dzieci kryją w sobie ogromny potencjał. Odpowiednio wyrzeźbiony jest prawdziwym skarbem.

Program Akademii adresowany jest do dzieci w wieku 2,5-6 lat i ich rodziców. Dzieci w atmosferze zabawy tworzą swoje dzieła, rozwijają się ruchowo, poznają rówieśników. Zajęcia w naszej Akademii rozbudzają ich twórczą aktywność i potencjał.
Zapraszamy na przygodę ze sztuką. Zajęcia są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka - to okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią, wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości. Zajęcia pomagają też rozwijać w dzieciach kreatywność i wytrwałość w realizacji zadania, są jednocześnie formą wspólnego spędzania czasu z rodzicami w sobotnie przedpołudnie.

  • „Paleta cudów” czyli zabawy plastyczne. Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Proces tworzenia przyczynia się do rozwoju percepcyjnego dziecka, uczy dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami. Wpływa również pozytywnie na jego rozwój emocjonalny. Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, intuicję i ekspresję emocji. Tworząc dziecko ujawnia jak myśli, czuje i widzi.
  • „Przestrzeń rytmu” to cykl zajęć w formie atrakcyjnych zabaw tanecznych, rytmicznych i muzycznych. Ich celem jest rozwijanie kreatywności ruchowej właściwej maluszkom, możliwości fizycznych dzieci, a także pełne wykorzystanie ich energii oraz ciągłe stymulowanie wyobraźni ruchowej. Dzieci rozwijają wrażliwość na muzykę, oswajają przestrzeń, a poprzez ruch uczą się wyrażać swoje emocje, pomysły i wyobrażenia.
  • „Świat emocji” to moduł zajęć edukacyjno-rozwojowych, mający na celu wsparcie emocjonalnego rozwoju dziecka, nawiązanie głębszej relacji wewnątrzrodzinnej, rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci.  Warsztaty obejmują zabawy, które wprowadzą dziecko w świat emocji. Zajęcia mają na celu rozwinąć w dziecku jego wiedzę na temat swoich uczuć. Od czasu do czasu w ramach „Świata emocji” pojawi się teatr. Zabawy teatralne wywierają duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji oraz rozładowują nagromadzone emocje. Dzieciom nieśmiałym zabawy pozwalają zapomnieć o nieśmiałości.

Stworzymy 4 grupy:

  • I grupa - wiek dzieci: 2,5 roku-3i2m-ce, zajęcia w godzinach 9.30-11.10;
  • II grupa - wiek dzieci: 3i3m-ce-4,5 roku, zajęcia w godzinach 10.00-11.40;
  • III grupa - wiek dzieci: 4i6m-cy-5i5m-cy, zajęcia w godzinach 10.00-11.40.

Jedno spotkanie obejmuje zajęcia: „Paleta cudów”, „Przestrzeń rytmu” i „Świat emocji”.

  • IV grupa – wiek dzieci 5,5 roku-6,5 roku, zajęcia w godzinach 11.15-12.40 obejmują „Świat emocji” i „Paletę cudów” (2x40’).

Opłata za semestr: 170 zł/dziecko (grupa I, II, III); 130 zł/dziecko (grupa IV).

Zapisy w sekretariacie DK w dowolnym terminie.

 

Koordynator Akademii „Dotknij sztuki”: Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska.

 

 

Patronat medialny Akademii:

 

      

 

Recenzje:

Pozwól maluchowi "Dotknąć sztuki", Gazeta Echo

Wywiad z Marzeną Szychułdą, Radio Bajka

Sztuka dla trzylatków? Jak najbardziej! Gazeta Echo

Nagranie z Radia Bajka: Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska - koordynator Akademii Dotknij sztuki, Ewelina Romanowska - instruktor Świata emocji i Lucyna Kraśkiewicz - instruktor Palety cudów.  

Wywiad z Katarzyną Tumiłowicz-Piotrowską, Radio Bajka