Festiwal Targówek Ludzi
25 kwietnia 2021, niedziela, godz. 9.00-18.00
Wstęp wolny!
Fascynujące opowieści, ciekawe miejsca i warsztaty online! Zapraszamy na warszawski Targówek i Festiwal „Targówek Ludzi”!
Urząd Dzielnicy Targówek oraz Dom Kultury Zacisze zapraszają na wydarzenie, które przybliży nam historię najciekawszych miejsc Targówka Fabrycznego, Mieszkaniowego i Zacisza widzianą oczami mieszkańców i osób, które są z nim związane. Celem festiwalu jest promocja dziedzictwa kulturowego wybranych części Targówka oraz jego aktywnych mieszkańców. Wydarzenie będzie realizowane w dwóch odsłonach: stacjonarnej i online.
W ramach festiwalu będzie można odwiedzić miejsca festiwalowe i zapoznać się z ich historią poprzez zeskanowanie QR kodu i obejrzenie nagrania. Odwiedzający mogą otrzymać upominki festiwalowe biorąc udział w Quizie, którego pytania będą dotyczyły opowiedzianych na filmach historii. Opowieści będzie można również odsłuchać również w formie podcastów zamieszczonych na Spotify.
Oprócz części stacjonarnej będą miały miejsce także warsztaty online:
- godz. 10.00-11.00 „Poranek z historią o dawnej Pradze” – dyskusje historyczne podzielone na akty. Link do spotkania. Passcode: 511379 Organizator: Otwarta Rampa w Teatrze Rampa
- godz. 16.00-18.00 Warsztat z solarigrafii. Link do spotkania. Passcode: 511379
- Instruktarz decoupage – organizator Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Dodatkową atrakcją będzie też spacer ścieżką geocachingową GEO-ZACISZE, który organizuje Dom Kultury Zacisze wspólnie ze Stowarzyszeniem Geocaching Warszawa. Pobierz bezpłatną aplikację, włącz grę terenową i odkryj lokalne historie. Start: niedziela 25 kwietnia o godz. 10.00, parking przed DK Zacisze. Obowiązują zapisy. Więcej: www.zacisze.waw.pl/geo-zacisze
Najciekawsze miejsca na Targówku Fabrycznym, Mieszkaniowym i Zaciszu do odwiedzenia w ramach Festiwalu „Targówek Ludzi” to:
- Teatr Rampa – Otwarta Rampa, ul. Kołowa 20
- Arthouse (Dom Kultury Świt), ul. Kołowa 18
- Mural Balcerka, ul. Naczelnikowskiej 50 (na rogu z ul. Birżańską)
- Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, placówka: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 przy ul. Księcia Ziemowita 16
- Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z drewnianymi domami Siarczankami, ul. Siarczana 6
- Komin przy ul. Zabranieckiej 82
- Antykwariat przy ul. Zabranieckiej 82
- Parafia Zmartwychwstania Pańskiego z dzwonnicą, drogą krzyżową i Galerią Spinacz, ul. Księcia Ziemowita 39
- Historyczne wejście do metra przy ul. Mieszka I
- Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego
- Ośrodek dla Cudzoziemców przy ul. Księżnej Anny
- Gołębniki na terenie Targówka Fabrycznego
- Rurale przy Rondzie Rzeczna
- Pracownia Neonów "Hanak Reklamy Wizualne", ul. Rzeczna 6
- Procter and Gamble
- Drewniany Dom przy ulicy Żmudzkiej
- Muzyczna ścieżka edukacyjna (wzdłuż kanałku Bródnowskiego)
- Osiedle Wilno
- Robocznicze Ogródki Działkowe na terenie Targówka Fabrycznego wraz z pasieką
- Kolumna Elsnera + Stowarzyszenie dla Rodzin przy ul. Nefrytowej 12
Więcej: www.festiwaltargowek.pl | tel. 224438625 | mulanowska@um.warszawa.pl
Festiwal organizowany jest na wzór cieszącego się dużym zainteresowaniem festiwalu Budapest 100. Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu „Come in! Talking houses, shared stories” dofinansowanego ze środków europejskich w ramach programu URBACT.
Organizatorem Festiwalu jest Urząd Dzielnicy Targówek.
Partnerzy wydarzenia: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek, Centrum Kultury i Aktywności, Dom Kultury Zacisze, Dom Kultury Świt, Stowarzyszenie dla rodzin, Stowarzyszenie Kolejka Marecka, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy – Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze, Hufiec ZHP Warszawa Praga Północ oraz mieszkańcy Targówka Fabrycznego: Mariusz Bielecki i Rafał Suchocki.
Zapraszamy do śledzenia aktualności w naszych mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.