Spektakl: Gdzie ty, gdzie ja?

Kobieta siedząca na fotelu ze smutną miną

5 lutego 2023

Ludzie na rozdrożu. Ludzie szukający sensu życia. Ludzie, którzy nie pasują do świata. Ludzie, którzy są smutni albo tacy, którym wydaje się, że są smutni, bo stracili kontakt z sobą. Ludzi wciągnięci przez współczesne życie w tryby kapitalizmu wypełniają pokornie swoją rolę czasem do całkowitego wyczerpania, wypalenia… Aż nagle ktoś chce, próbuje zmienić zasady gry - wstrząsnąć sobą, wstrząsnąć tym drugim, zawrócić nurt rzeki, spróbować czegoś innego.

Nasi bohaterowie przeglądają się jak w zwierciadle w oczach swoich bliskich, wzywają ich na pomoc, wzywają ich do zmiany… Czy przyjaciółki zainspirują się nawzajem do lepszego życia czy nadal będą się pogrążać w autodestrukcyjnym tańcu? Czy kochankowie wrócą do siebie, by budować relację w oparciu o szczerość? Czy aktywista - amant jest w stanie wznieść się ponad przygodne romanse i pracować na rzecz autentycznej zmiany świata?

A co jeśli udałoby się uciec w świat fantazji? Epicko „dać nogę” do świata dziecięcych marzeń… Czy świat fantazji jest ratunkiem, ucieczką? Czy ucieczka się uda?... Czy jest w ogóle możliwa?... a może to kolejna pułapka?

„Gdzie ty, gdzie ja?” to pokaz scen warsztatowych, powiązanych w formę spektaklu, w których wystąpili uczestnicy Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych (WSAD). Podczas semestralnych warsztatów uczestnicy pracowali nad wybranymi scenami, aby powołać do bycia pełnokrwiste postaci sceniczne. Poruszana w spektaklu problematyka jest bliska współczesnym dylematom egzystencjalnym, potraktowana jest w sposób poważny, ale często z dobrodusznym puszczeniem oka, by naszych słabości nie traktować zbyt surowo…

Prowadzenie warsztatów, reżyseria, opracowanie muzyczne: Ewa Małecki

Wystąpili:

Dominika Młodnicka

Marta Krasoń

Marcin Michalak

Natalia Awtoniuk

Adam Dudziński

Gabriela Wolszczak

Patryk Jerzak

Angelika Ziółkowska

Maciej Bartylak

Aleksandra Turowska

Paulina Radomska

Pamela Mróz

Ewa Małecki, absolwentka wiedzy o kulturze w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, reżyserii na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz mistrzowskiego kursu reżyserii filmowej „Studio Prób” w Szkole Wajdy. Reżyseruje spektakle telewizyjne i teatralne, seriale audio i słuchowiska, czytania sceniczne oraz formy wizualne. Laureatka: TEATROTEKAFEST 2019, Gold Remi na WORLDFEST HOUSTON 2020, SCRIPT PRO AUDIO 2020, Don Kichot 2020.

WSAD to propozycja intensywnej nauki aktorstwa dla osób dorosłych. Szkoła adresowana jest do wszystkich, którzy chcą rozwinąć umiejętności aktorskie, ale także do tych, którzy pragną lepiej poznać samych siebie. U podstaw programu leży przekonanie, że pełną paletę stanów emocjonalnych i ludzkich zachowań mamy w sobie. Każdą postać możemy nie tylko zagrać, ale i w sobie znaleźć.

PARTNERZY: