Spektakl: W poszukiwaniu legend

Artystki podczas występu na scenie

25 listopada 2022

Spektakl improwizowany, zachęcający publiczność do wspólnego tworzenia opowieści związanych z interesującymi miejscami w Warszawie. Będzie on opierał się o technikę improwizacji teatralnej, od dziesięcioleci znanej i popularnej na całym świecie, która od blisko dwóch dekad zdobywa sobie fanów także w Polsce. 

W tym spektaklu wykorzystaliśmy wyobraźnię widzów do lepszego poznania miasta, w którym mieszkają, zakamarków swojej dzielnicy i nie tylko. Na sesji warsztatowo - wprowadzeniowej przed spektaklem "W poszukiwaniu legend" wybrane zostało jedno z miejsc zaproponowanych przez uczestników na ich pracach plastycznych a następnie zgodnie z sugestiami widzów i przy ich pomocy aktorzy wyimprowizowali nową warszawską legendę, pokazując za pomocą improwizacji teatralnej, jak bardzo wciągające jest to zadanie i zachęcali widzów do spróbowania tego samodzielnie w szkole czy w domu. 

Sprzyjała temu również pospektaklowa sesja warsztatowa, na której dzieci zostały przeprowadzone przez moderatora przez schemat układania historii i na przykładzie niewykorzystanych prac mogły ułożyć krótkie historie dotyczące różnych miejsc na terenie Warszawy. Następnie zostały zachęcone do podzielenia się powstałymi w ten sposób historiami, poprzez przysłanie ich mailowo do organizatora. 

Wszystkie nadesłane historie zostaną opublikowane na stronach Fundacji "Szafa Kultury" i Teatru Itakzagramy oraz na fanpage'u FB Szafy Kultury. Legendy, które powstały podczas spektaklu improwizowanego zostały nagrane i umieszczone na kanale youtube naszego Teatru.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.