Spektakl: W poszukiwaniu legend

Grafika z mapą i naniesionymi znacznikami

25 listopada 2022, piątek, godz. 10.00 

Wstęp wolny. Wydarzenie zamknięte - Spektakl dla uczniów SP 84.

Spektakl improwizowany, zachęcający publiczność do wspólnego tworzenia opowieści związanych z interesującymi miejscami w Warszawie. Będzie on opierał się o technikę improwizacji teatralnej, od dziesięcioleci znanej i popularnej na całym świecie, która od blisko dwóch dekad zdobywa sobie fanów także w Polsce. 

W tym spektaklu wykorzystamy wyobraźnię widzów do lepszego poznania miasta, w którym mieszkają, zakamarków swojej dzielnicy i nie tylko. Na sesji warsztatowo - wprowadzeniowej przed spektaklem "W poszukiwaniu legend" wybrane zostanie jedno z miejsc zaproponowanych przez uczestników na ich pracach plastycznych a następnie zgodnie z sugestiami widzów i przy ich pomocy aktorzy wyimprowizują nową warszawską legendę, pokazując za pomocą improwizacji teatralnej, jak bardzo wciągające jest to zadanie i zachęcając widzów do spróbowania tego samodzielnie w szkole czy w domu. 

Sprzyjać temu będzie również pospektaklowa sesja warsztatowa, na której dzieci zostaną przeprowadzone przez moderatora przez schemat układania historii i na przykładzie niewykorzystanych prac będą mogły ułożyć krótkie historie dotyczące różnych miejsc na terenie Warszawy. Następnie zostaną zachęcone do podzielenia się powstałymi w ten sposób historiami, poprzez przysłanie ich mailowo do organizatora. 

Wszystkie nadesłane historie zostaną opublikowane na stronach Fundacji "Szafa Kultury" i Teatru Itakzagramy oraz na fanpage'u FB Szafy Kultury. Legendy, które powstaną podczas spektaklu improwizowanego zostaną nagrane i umieszczone na kanale youtube naszego Teatru.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.