Spektakl: Warszawskie podróże z legendą

Grafika z mapą i naniesionymi znacznikami

28 października 2022, piątek, godz. 10.00

Wstęp wolny. Spektakl dla uczniów SP 84

Spektakl nawiązujący do zyskującego na nowo popularność nurtu storytelling'u, opartego na tradycyjnej sztuce opowiadania, którego dodatkowym atutem jest muzyka wykonywana na żywo na instrumentach folklorystycznych (zarówno piosenki ludowe jak i   muzyka ilustracyjna towarzysząca baśniom, odnosząca się do ich treści), co stanowi dodatkowy walor edukacyjny. 

W spektaklu pojawią się legendy o Warszawskiej Syrence, Bazyliszku, o Złotej Kaczce, kamiennym niedźwiedziu, placu Trzech Krzyży oraz kolumnie Zygmunta, które odnoszą się do konkretnych miejsc na mapie Stolicy. 

Trzy Bajarki zabiorą widzów na wędrówkę po Warszawie, jaka już nie istnieje. Interaktywna formuła spektaklu pozwoli widzom na czynny udział w każdej z opowiadanych historii, dzięki czemu odbiorcy będą mogli pełniej wejść w rozgrywającą się akcję, jak też zapamiętać lepiej pojawiające się tam miejsca i fakty dotyczące Warszawy. 

Scenariusz spektaklu opracowany jest w taki sposób, by zachęcić widzów do samodzielnych poszukiwań pozostałych historii. Dodatkową motywacją do tego oraz sposobem na usystematyzowanie zdobytej podczas spektaklu wiedzy będzie krótki warsztat pospektaklowy dotyczący Warszawy, jej ważnych miejsc, postaci z nią związanych. Uczestnicy warsztatów dostaną również broszurki z zadaniami i zagadkami dotyczącymi Warszawy i legend z nią związanych. Zachęcone zostaną przy tym do odbycia wycieczki po Warszawie (szkolnej lub z rodzicami), w celu znalezienia najciekawszego i najbardziej inspirującego miejsca, sfotografowania go lub narysowania i przyniesienia swoich prac lub zdjęć na następny spektakl, lub przysłania ich mailem.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.