Spektakl: Z baśniami po Europie

Czerwona kurtyna i ramka ze zdjęciem trzech kobiet, obok napis z Baśniami po Europie

10 kwietnia 2024, środa, godz. 10.00 

Wydarzenie dla grup szkolnych. Widzowie indywidualni proszeni są o zapisy telefoniczne.Udział bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl z muzyką na żywo, złożony z baśni, pieśni i utworów muzycznych z Ukrainy, Włoch, Irlandii, Niemiec, Czech czy Hiszpanii. Uczestnicy zobaczą międzynarodowy storytelling, a więc opowiadania baśni bez inscenizacji, z towarzyszeniem muzyki wykonywanej na żywo przez aktorki, bajarki. 
Scenografię będą stanowić stroje ludowe z różnych krajów, a także instrumenty ludowe charakterystyczne dla danej kultury. Niczym przy tradycyjnym opowiadaniu bajek na dobranoc przez babcie czy mamy, wyobraźnia dzieci stymulowana  będzie słowem wykonawców oraz muzyką, co  pozwoli stworzyć obrazy w ich głowach, pobudzając  mózgi do zupełnie innej aktywności, niż podczas oglądania filmów, czy nawet spektakli teatralnych z pełną scenografią i kostiumami.
 
Dodatkowym bodźcem pomocnym w pobudzeniu wyobraźni będzie muzyka na żywo tworzona podczas spektaklu z wykorzystaniem zarówno instrumentów znanych i uniwersalnie wykorzystywanych jak na przykład grzechotki, gitara, bębny, jak i instrumentów typowych dla folkloru przywoływanych krajów na przykład bałałajka, dulcymer, banjo.  W treść spektaklu poza samymi baśniami wplecione zostaną też pieśni oraz informacje kulturowe dotyczące tradycji i zwyczajów ludowych z różnych krajów.

Spektakl zostanie zrealizowany w ramach cyklu Twarze teatru, prezentującego różne formy teatralne dla
najmłodszych 6.edycja, dofinansowanego z Biura Edukacji m.st. Warszawy.