Warsztaty live: ZAWIESZKA 3D

16 maja, sobota, godz. 11.00

Opłata: 50 zł. Obowiązują zapisy.

Zapraszamy dzieci i młodzież 8-15 lat na sobotnie warsztaty projektowania i drukowania 3D w formie live z instruktorem.

Podczas warsztatów młodzi konstruktorzy dowiedzą się, na czym polega technologia drukowania 3D i jak powstają przedmioty w oparciu o tę technologię. Wspólnie nauczymy się zamieniać nasze pomysły na komputerowe projekty 3D. Następnie te projekty materializować przy użyciu drukarek 3D.

Zajęcia 3D będą odbywały się na żywo w formie online. Przed zajęciami zostaną rozesłane maile z linkiem dostępu do danego spotkania. Zajęcia rozpoczniemy od połączenia z instruktorem poprzez aplikację Microsoft Teams.  

UWAGA! Aplikacja nie wymaga instalacji, można ją uruchomić w oknie przeglądarki.

Uczestnicy będą wykonywać projekt zgodnie z tematyką zajęć w aplikacji Tinkercad. Na bieżąco instruktor udostępni kod do zalogowania się do danych zajęć. Instruktor będzie miał możliwość, zarówno udostępnienia pulpitu, pokaże krok po kroku jak wykonać projekt w programie, a także wyjaśni wszystko na bieżąco. Instrukcje do zajęć i inne potrzebne materiały zostaną wysyłane przed zajęciami mailowo.

Prace będą do odbioru w DK Zacisze po 24.05.2020

Wymagania sprzętowe:

  • Komputer z podłączeniem do sieci internetowej.

Warsztaty z drukowania 3D to świetna okazja do poznania z bliska nowoczesnej technologii jaką jest drukowanie 3D. Zajęcia gwarantują praktyczną naukę, poczucie dumy z samodzielnie zaprojektowanego i wydrukowanego przedmiotu.