Koncert: Zacisze z gwiazdami. Sobotni wieczór z jazzem

Skład muzyków

15 października 2022

Zaprosiliśmy na koncert jazzowy, który towarzyszył otwarciu wystawy prac Piotra Młodożeńca pt. Wyobrazy.

Skład:

  • Jarosław Bothur – saksofon tenorowy
  • Wojtek Traczyk – kontrabas
  • Marcin Ułanowski – perkusja
  • Andrzej Kański – gitara

JAROSŁAW BOTHUR to saksofonista jazzowy, kompozytor, absolwent i wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród m.in. Złotej i Platynowej Płyty: prestiżowych nagród polskiego przemysłu fonograficznego. Od kilku lat figuruje w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum w kategorii „Saksofon Tenorowy”. Współpracował z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi (Muniak, Wojtasik, Masecki, Niedziela, Żyta, Dziedzic),  oraz popowymi (Kayah, Jimek). Jest członkiem polskiej edycji orkiestry światowej sławy kompozytorki Marii Schneider. Jest również saksofonistą zespołu Jazz Band Młynarski Masecki. Nagrał 12 albumów studyjnych, z czego cztery  jako lider. 

Wojtek Traczyk jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny. Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach,  na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych. 10 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach. Współpracował z różnymi artystami i zespołami. Nagrał sporo płyt, w tym trzy solowe.

Andrzej Kański – gitarzysta grający klasyczny jazz środkowego nurtu. Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarzystów Jazzowych „Guitar City” w 1999 roku. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach klasie prof. Karola Ferfeckiego. Jego gra jest nacechowana dbałością o brzmienie, przywiązaniem do tradycji oraz silnym ładunkiem emocjonalnym.

Marcin Ułanowski