Projekt Art-Geo nagrodzony w Konkursie Impuls Kultury

Projekt Art-Geo nagrodzony w Konkursie Impuls Kultury
12 września 2023 
Z radością informujemy, że Nagroda w Konkursie Impuls Kultury Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych w kategorii projektu zrealizowanego w oparciu o nowe technologie i nowoczesne formy przekazu trafia do Magdalena Turska Chotkiewicz i Kasia Anuszewska za projekt animacyjno-edukacyjny Art-Geo.
Projekt bazuje na dwóch ścieżkach geocachingowych po Targówku (Geo-Zacisze i Geo-Fabryczny) stworzonych w 2020 i 2021 w oparciu o rozmowy z sąsiadami.
Z dwudziestu czterech opublikowanych w keszach historii, międzypokoleniowe zespoły wybrały trzy, które przedstawiły w formie animacji poklatkowej.
Seniorzy pamiętający czasy opisywanych historii, dzielili się wspomnieniami z młodszymi uczestnikami projektu, wśród których znajdowały się także osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy razem podczas warsztatów scenograficzno-plastycznych pracowali nad detalami animacji i udźwiękowieniem filmu poklatkowego. W efekcie powstały animacje o osiedlu dla pracowników Fabryki Samochodów Osobowych, o części Targówka Fabrycznego, której już nie ma, czy o budowie Domu Kutury Zacisze.
 
Organizatorzy konkursu: „IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych” są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Instytut Kultury.