Koncert: Cubania. Jose Torres & Mike Rif

Mężczyzna w okularach śpiewa do mikrofonu

29 grudnia 2023, piątek, godz. 19.00

Kubański wieczór z Josè Torresem, Mikiem Rifem i Cubanią
Koncert zespołu JOSE TORRES & MIKE RIF CUBANIA to była  niezwykła podróż po Karaibach. Była energia, był taniec i mnóstwo muzyki! Muzycy zaprezentowali autorskie kompozycje i znane kubańskie utwory. Obserwując radość, z jaką  grali i śpiewali oraz mając na uwadze latynoską żywiołowość nie sposób nie włączyć się w dobrą zabawę! 

Wystąpili:

  • Jose Torres – instrumenty perkusyjne, Lead
  • Mike Rif – vocal
  • Livan Valdes – vocal
  • Christian Mora – piano
  • Aniel Someillan – bass
  • Adriano Brizuela – drums
  • Miguel Fonseca – trąbka
  • Jakub Klepczyński – puzon

Jose Torres – artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical". Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Koncerty w wykonaniu Jose Torres to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski.

Mike Rif – utalentowany wokalista, z naturalną łatwowścią improwizacji muzycznej rodem z Kuby. Niezwykle żywiołowy, pełen energii  i dynamki scenicznej. Otoczony muzyką od najmłodszych lat. W wieku 7 lat zaczął studiować grę na pianinie, jednak to nie ten instrument  towarzyszy mu dziś  na scenie. Głos jest tym, czym się posługuje. Wokalista uwielbiany przez publiczność, z niezwykłym zaangażowaniem scenicznym. 

Dziękujemy za wspólną zabawę.